środa, 23 marca 2016

SHARE WEEK 2016: Najlepsze blogi (ślubne) wg NPM

Słyszeliście o SHARE WEEK 2016, organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego, akcji polecania autorów przez autorów? Niezależnie od odpowiedzi → czytajcie dalej :)
Może macie blogi i sami bierzecie w niej udział? Chętnie poznam Wasze polecenia :)
Albo... szukacie blogów wartych czytania? To w ramach akcji polecę Wam coś: ślubnego, poślubnego i cudownie oderwanego od ślubnej rzeczywistości :)


W ramach małego wyjaśnienia: Czym jest SHARE WEEK i na czym polega?
SHARE WEEK to akcja polegająca na poleceniach autorów przez autorów (blogów przez blogerów, kanałów youtubowych przez youtuberów).
Na swoich blogach/youtubach możecie polecić innym... ile osób tylko zechcenie, ale...  jeśli chcecie swoje polecenia zgłosić w formularzu Andrzejowi, to do zgłoszenia musicie wybrać jedynie trzy.
Akcja trwa od 21 marca do 3 kwietnia. Wszystkie pozostałe, dokładne!, informacje o niej znajdziecie tu.

A teraz czas na moje mało odkrywcze  typy :)

Blogi (prawie) ślubne:

1. Madame Allure - bloga Mai się nie czyta, jego się pochłania :) Gdybyście mnie zapytali, którego bloga ze ślubnej blogosfery wystawiłabym w szranki z najlepszymi w swoich kategoriach polskimi blogami, to byłby to tylko i wyłącznie blog Mai. Nikogo więcej, nawet mój ;)

2. Pomysł na ślub - rok temu Justyna do zestawienia trafiła za normalność i dobre pisanie, dziś chyba dlatego, że jej myślenie o ślubach jest dość bliskie mojemu, chyba najbliższe w całym ślubno-blogowym świecie. Mądre, normalne i... już chyba przestanę "nam" słodzić ;)

3. TropiMy Przygody
To blog, który z założenia powinien wylądować w zestawieniu w innej kategorii ("Blogi o życiu po ślubie"), ale nie wyląduje. To blog o podróżach, którym początek dał ślub i pomysł na #‎neverendinghoneymoon‬ :) To coś co dla mnie jest najpiękniejszym, najwłaściwszym, najidealniejszym podejściem do ślubu. No i... dla takich zdjęć z welonem, to ja nawet mogłabym mieć welon :D

4. Planujemy razem - gdy czasem myślę o tym "jakie niektórzy maja estetyczne blogi/portale, jakie praktyczne, jakie ja mam z tego powodu kompleksy ;)", to myślę o Ludwice i jej stronie :) W mojej opinii to blog/portal, który pięknie goni Bridelle i tworzy im coraz większą konkurencje.
Miałam mały problem ze sklasyfikowaniem Planujemy razem. Już w nazwie widnieje słowo "portal", nie blog, ale wyjątkowo, w tym roku, nie wyobrażam sobie bez nich tego zestawienia.

5. Bridelle - bo nie wymienić Bridelle to grzech. Gdybym miała obiektywnie kogokolwiek z tego rankingu ukoronować, to nie miałabym wątpliwości :D

6. Zrób swój ślub - choć czasem potwornie się z Maćkiem nie zgadzam, to nie mogłoby ich tu zabraknąć. Za spotkania blogerów i z racji tego, że jako jedyni "z nas" trafili do zestawienia wpływowych blogerów.

Myśląc o innych blogach, pomyślanym też o swoim. Czasem mam wrażenia, że pomimo tego, że chcę pisać przede wszystkim dla innych, to pisze bloga bardziej dla siebie. Takiego jakiego JA chciałabym czytać. I nieskromnie mówiąc: nie idzie mi źle, bo nikt inny nie pisze bardziej dla mnie i w moim guście, haha ;)

Rok temu w gratisie zamieściłam Wam listę najlepszych tekstów, które przeczytałam. W tym z tekstami było słabiej (to jeden wyjątek - najpiękniej o "zamiast kwiatów"), więc podrzucę Wam dwa/trzy profile na instagramie, które warto śledzić (do siebie nie odsyłam, bo mnie trzeba śledzić z czystej sympatii) :)
weddingbykwiatyimiut
hellomaymagazine

Blogi... o życiu po ślubie, bo podobno takie istnieje*:

Dobre polecenie bloga powinnam zaczynać od zdania "autor(ka) dobrze pisze" i tu się to sprawdza: Ewa dobrze pisze i dobrze się ją czyta, Michalina dobrze pisze i dobrze się ją czyta, Asia dobrze pisze i dobrze się ją czyta.
Nawiasem mówiąc: wszystkie dziewczyny poznałam dzięki NPM, więc to bardzo mile subiektywna lista :)

1. Mocem - blog o miłości :), przygotowaniu do małżeństwa i małżeństwie, które jest fajne (nawet fajniejsze niż sam ślub i wesele). Przy okazji to pierwszy blog, który przychodzi mi na myśl po haśle "ludzie po ślubie" :)

2. Krótkie nóżki - Michalina, którą poznaliście na moim blogu w GNPM, a dziś możecie (razem ze mną) zachwycać się nią na jej stronie. Bo ja u niej jestem w stanie zachwycić się każdym słowem spod jej palców!

3. Pióroipusz - Asie też znacie z GNPM, a na jej blogu znajdziecie świat w którym chciałoby się zostać na zawsze - cudownie spokojny, kojący i pięknie naturalny.

*moje-wirtualne wolno się rozkręca

Blogi tak bardzo ulubione, bo nie-ślubne:


1. Tematyka, którą czytam nałogowo i z największą, nieskrywana przyjemnością, to... podróże. Nie jest to miejsce na wymienienie wszystkich wartych uwagi blogów w tej kategorii, więc wyjątkowo wybiorę jeden blog, który w ostatnim roku najbardziej zachwycał mnie zdjęciami: Duże Podróże. Nie mogę nie dodać, że ostatnio (od lektury tekstu o samotnie podróżujących matkach) jestem ZAKOCHANA w Somos dos

2. Szafa Sztywniary i Styledigger. Najlepiej piszące blogerki w polskiej blogosferze. I Zwierz popkulturalny. I... na tym chwilowo zakończę, aby się nie rozpędzić. Tylko jeszcze dodam, że u tej trójki i tak najbardziej lubię relacje z podróży :D

Mój SHARE WEEK 2015 znajdziecie tu.

6 komentarzy:

 1. Krótkie nóżki uwielbiam! Dzięki za polecenie, bo większości blogów nie znam, a w tym roku mój wielki dzień:)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, jak miło! Dziękuję za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za polecenie :D I za wszystkie inne linki - większość znam i śledzę na bieżąco, ale #neverendinghoneymoon to dla mnie nowość. I to kapitalna! :) Nie jestem entuzjastką podróży, ale idea niekończącego się miesiąca miodowego jest extra. :)
  Krótkie Nóżki poznałam niedawno, ale też bardzo mi pasuje styl pisania Michaliny. :)
  Styledigger uważam za jeden z najlepszych blogów modowych - tam jest przede wszystkim rzetelna wiedza, a nie pitu pitu o trendach i nowych ciuchach.
  Ja dzisiaj zabieram się za mój wpis w ramach share week. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za (kolejne już) polecenie ;) "Mądre i normalne" :D :D Twojego bloga również zaliczam do grona moich ulubionych i najbliższych mi światopoglądowo ;) I uważam, że polecenie tylko 3 blogów (bo tak jest zgodnie z zasadami share week) to zdecydowanie za mało!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!! :D <3

  OdpowiedzUsuń