wtorek, 17 marca 2015

SHARE WEEK 2015: Najlepsze blogi ślubne wg NPM

jestkultura.pl
Od dłuższego czasu zbieram się do stworzenia własnej, subiektywnej listy blogów ślubnych wartych uwagi. Nieustannie wydaje mi się to ogromnie pracochłonne, strasznie wybiórcze i z każdym kolejnym zestawieniem niesprawiedliwe (zazwyczaj przy rankingach mam mniejsze "wyrzuty sumienia"). Dziś, na próbę (ściągam ze Zrób swój ślub), pobawię się w SHARE WEEK. I sama siebie oszukam publikując ranking złożony z trzech kategorii i trochę większej, także przemyconej, liczby blogów ;)

Co to SHARE WEEK? "Coroczne pasmo polecania najwartościowszych autorów" stworzone przez Andrzeja z jestkultura.pl. To także zbiór list z których dowiecie się, które blogi blogerzy cenią najbardziej.

Każda lista jest subiektywna. Każda powinna zawierać 3 blogi. Ja bardzo starałam się ograniczyć i wręcz jestem dumna z efektu. Chciałam wybrać blogi, których pracę znam od przynajmniej roku (numer 1 jest chyba wyjątkiem, ale jest bezkonkurencyjny) i jestem pewna słuszności umieszczenia tu ich autorów.

1. Wartość
Blog Madame Allur
Prawdopodobnie to mój ulubiony blog ślubny w Polsce. Powód jest prosty: Maja rewelacyjnie pisze (nikt w branży ślubnej nie pisze lepiej), nawet długie teksty czyta się błyskawicznie i z nieskrywaną przyjemnością. Wszystko jest estetyczne, dopracowane i ma tytułową "wartość" - nie są to teksty o wszystkim i niczym.

2. Panny Młode
Justyna i Magda, czyli Pomysł na ślubMy Perfect Day.
Obie dziewczyny to Panny Młode 2014 i mam nadzieję (przeczytajcie to!), że nie znikną z sieci ;) Ich blogi są warte polecenia zwłaszcza osobom, które szukają w internecie czegoś normalnego... Zdrowego podejścia do ślubu, umiejętności dostrzegania plusów i minusów sytuacji, poczucia, że druga Panna Młoda może być kumpelką, a nie konkurencją :)

3. Profesjonalne
Bridelle i Love my dress
Profesjonalne, bo mam wrażenie, że bliżej im do portali niż blogów. Profesjonalne, bo miałabym problem z wymienieniem imion osób, które je prowadzą. Profesjonalne, bo nigdzie nie znajdziecie tylu inspirujących zdjęć, publikowanych w pierwszej kolejności u nich (prestiż = pierwszeństwo) co na Bridelle i tak fachowej, OGROMNEJ wiedzy na temat sukni i stylizacji ślubnej co na Love my dress. Love my dress to prawdziwa, polska encyklopedia sukni ślubnej. Jeśli nie znajdziecie czegoś na LMD, to nie znajdziecie tego nigdzie w polskim internecie ;)

Mam dla Was mały gratis: listę najlepszych tekstów jakie miałam okazję przeczytać w tym roku na blogach ślubnych. Osoby, które czytają uważnie bloga i mają szczęście bycia informowanymi przez facebook o wpisach, które dodaję powinny te teksty znać.
1. Co robić, gdy rodzina wtrąca się do organizacji ślubu i wesela? Rozmowa z psychologiem.
2. Bo o marzenia warto walczyć - czyli refleksje świeżo upieczonej mężatki.
3. Mam prośbę. Jeśli umrę przed tobą, to znajdź sobie kogoś
A jeśli zerkniecie tu, to między rożnymi linkami znajdziecie również kilka wartych przeczytania tekstów :)

P.S. Wpadnijcie jeszcze do Sonii. Nie ma jej bloga na liście, a jego brak jest moim największym wyrzutem sumienia ;)

5 komentarzy:

 1. Bardzo mi miło :) Mi również świetnie się Ciebie czyta!

  Aha i nie mam zamiaru zniknąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Strasznie mi miło! Nie spodziewałam się znaleźć się w takim wpisie! Dzięki Milena. Ja też zaglądam do Ciebie regularnie i już nie mogę się doczekać kiedy pojawią się jakieś kadry z Twojego ślubu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłyśmy tu po raz pierwszy - zapraszamy serdecznie do nas! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że wkrótce i mój blog będzie kiedyś w czyimś "TOP 3" :-)
  http://www.fabrykaprzyjec.pl/blog,27

  OdpowiedzUsuń