wtorek, 8 marca 2016

Najważniejsza... i te nie mniej ważne :)

Michael and Carina
Oczywistym jest, że ślub i wesele są najistotniejszym wydarzeniem dla tej dójki, która obiecuje sobie spędzić ze sobą piękne życie. Ale... bardzo często to kobiety stanowią siłę napędową tych wydarzeń. Tak filmowo: to one śnią o sukni ślubnej i księciu z bajki, to one zazdroszczą koleżankom wychodzącym za maż, to one chcą złapać welon (lub przed nim uciekają), to one puchną z dumy, gdy już po swoim wielki dniu mogą uczestniczyć w święcie kolejnej ważnej dla nich kobiety - córki lub wnuczki. To one, nawet jeśli Wasz ślub nie jest ich, chcą tego dnia czuć się wyjątkowo.

Zastanawiałyście się kiedyś jak spędzić z najważniejszymi kobietami swojego życia jak największy fragment tego wyjątkowego dnia? O co je poprosić, w co zaangażować, gdzie znaleźć fragment czasu, aby swoimi emocjami móc się z nimi podzielić? 
Mam dla Was kilka, malutkich, podpowiedzi.

Mama
Prawdopodobnie najważniejsza kobieta w tym dniu, zaraz po Was. To ona powinna najlepiej wyglądać, najszerzej się uśmiechać, być zaangażowana w rozmowy towarzyskie z gośćmi na które przy dużych weselach Pannie  Młodej nie wystarcza (odpowiedniej ilości) czasu. 
W dniu ślubu do podstawowych zadań mamy najczęściej (w wersji standardowej) należy błogosławieństwo i powitanie Pary Młodej po przyjeździe na salę, a także witanie i żegnanie gości. A coś ciekawszego? Mama, podobnie jak druhny, może być kompanką przy śniadaniu, pomóc w ubiorze Panny Młodej, przeczytać czytanie w kościele, zostać gwiazdą wspólnego zdjęcia (to punkt obowiązkowy), osobą wznoszącą toast (to nie zawsze musi być tata), dobrym duchem, który kątem oka zerka czy wszystko jest pod kontrolą i niespodziewanie przytuli, bo... zechce ;)

Babcia
Pamiętacie wpis Jak sprawić, aby babcia i dziadek byli jeszcze ważniejsi w dniu naszego ślubu? Znajdziecie w nim bardzo fajne pomysły na zaangażowanie babci w ten dzień :)

Świadkowa, druhny, siostry, przyjaciółki
W tym miejscu wrzuciłam do jednego worka wszystkie młode i najbliższe Pannie Młodej kobiety. To od Was będzie zależało w co w dniu ślubu je zaangażujecie.
Najwięcej czasu dla nich znajdziecie z rana i w trakcie przygotowań. Możecie zjeść wspólne śniadanie, razem udać się do makijażystki i fryzjerki, spędzić wolne chwile na robieniu tego co lubicie (nie tylko mężczyźni mogą grać na PlayStation) i w finale ubrać Pannę Młodą w suknię :) Dziewczyny będą idealnymi obiektami do fotografowania u boku Panny Młodej oraz świetnym kompanem w zabawach na parkiecie i poza nim.

Małe dziewczynki
Najprostsze: sypanie kwiatków, niesienie obrączek (to nie musi być chłopiec!), gry i zabawy plenerowe w towarzystwie Pary Młodej :)

To tylko nieliczne z propozycji. Wybrane osoby możecie wyróżnić podziękowaniem (słownym, drobnym upominkiem), gestem (prośbą o pożyczenie czegoś starego/niebieskiego), swoją uwagą i poświęconym czasem (nie tylko rozmową, ale tańcem czy zaproszeniem do fotobudki lub innej weselnej atrakcji). Postarajcie się dla każdej ważnej kobiety znaleźć drobne (i przyjemne!) zadanie, chwile czasu, moment, który spędzicie razem świętując ślub.
Uwaga! Pamiętajcie, że Wasze propozycje powinny być zaproszeniem i wyróżnieniem, nie narzuceniem swoich oczekiwań.

Na koniec, dla wszystkich kobiet:
"Ja dziś paniom życzę, żeby przestało się paniom śnić, a zaczęło przytrafiać." S. Freud (i ja)

1 komentarz: