środa, 29 czerwca 2016

Ślub w nietypowym miejscu

Ile uwagi podczas przygotowań poświęcacie na planowanie ślubu, a ile na wesele? Zazwyczaj ten pierwszy zabiera mniej czasu, bo jest dość typowy i z trudniejszymi do przeprowadzenia zmianami. Ale jeśli chcecie już zmieniać, to warto zacząć od samego początku - wyboru niezwykłego i nietypowego miejsca. Nietypowego, czyli takiego, które będzie nietypowe dla świata, a bardzo typowe dla Was :)

Coraz popularniejsze stają się śluby plenerowe - na łące, w lesie, w parku, w ogródku babci, na plaży, w górach... To piękne, idealnie wpisujące się w popularne rustykalne klimaty, ale jednak już dość typowe, miejsca. Są też totalnie ekstremalne i trudne w realizacji w Polsce pomysły na ślub, choćby w balonie lub pod wodą ;) Dziś nie będzie o skrajnościach, ale o czymś prostszym i nadal intrygującym :)

11 nietypowych miejsc na ślub (a może też i wesele)

1) Na dachu
Na chwilę obecną to mój ulubiony pomysł :)
Z widokiem na miasto, górskie krajobrazy, coś co Was będzie zachwycać. I tak, da się takie miejsca znaleźć w Polsce.
 
geodun
weddingchicks

 2) W jaskini 
Blisko natury, a jednak trochę inaczej. Dla tych, którzy boją sie o pogodę rozwiązaniem może być Kopalnia Soli "Wieliczka" :)

Lizelle Lotter
devote

3) Na boisku 
Jeden z moich ideałów! Nie musi to być jedynie boisko, świetnie sprawdzi się tu każda sportowa arena. Moje marzenie? Zobaczyć ślub na skoczni narciarskiej (dokładniej: ze skocznią w tle) :D

Angel Eyes Photography
Alixann Loosle Photography

4) W teatrze/kinie
Dla lubiących, tak jak ja, śluby we wnętrzach. W cudownej scenerii. W Polsce to coraz popularniejszy pomysł, bo w tym sezonie o kilku takich ślubach już słyszałam (m.in. tym i jednym do którego zgubiłam linka, a który został włączony w przedstawienie teatralne!).
 
Maloman
Debs Ivelja

5) W bibliotece/księgarni 
Dla uzależnionych od książek - no lepiej się nie da, no inaczej nie wolno!

smurray photo
Papered Heart Photography

6) W ruinach (kościoła/zamku)
Jak przystało na miłośniczkę zwiedzania i wchodzenia w każdą dziurę - uwielbiam! Stare zamki, a jeszcze lepiej stare kościoły, z dziurami w dachach i roślinami oplatającymi mury!
W Polsce, w tych najpiękniejszych miejscach (jak popularny kościół w Żeliszowie), to ciężkie do zrealizowania, ale... nielegalny ślub humanistyczny da się zorganizować zawsze!
 
banquetesgreicy
   

7) Na festiwalu muzycznym 
Pomijając to, że muzyka nie rusza mnie tak bardzo jak sport, to... bardziej spontanicznie i na luzie chyba się nie da :)

Feather Love | Official Website
Feather Love | Official Website

8) W ogrodzie botanicznym 
Najlepiej, dla odmiany od tradycyjnych plenerów, w szklarni. Z egzotyczną roślinnością i pięknym wnętrzem. Ślub możecie zorganizować niemal w każdym ogrodzie w Polsce, a wesele... np. w Starej Oranżerii.

dehkadeniaz
weddingcaketoppers

9) W oceanarium 
Napisze tylko, że wrocławskie Afrykarium ma już w tym zakresie doświadczenie :)

Carrie Wildes Photography
Carrie Wildes Photography

10) Na statku
Ślub z morskim motywem? Tylko na statku ;) Jeśli nie macie swojego, to w Gdyni czeka na Was Dar Pomorza :)

Daphne & Dean / intimateweddings
Sargeant Creative / thesoutherncaliforniabride

11) Pod/na moście/pomoście/molo 
Wiem, ostatni most jest mocno amerykański i takiego w Polsce nie znajdziecie (chyba). Ale... pięknych mostów u nas nie brakuje, widać to choćby patrząc na zdjęcia z sesji poślubnych (np. tu) :)

Courtesy of Cathedral Park.
Kimie Grace Photography
cdn.

1 komentarz:

  1. Byłam ostatnio w Skansenie w Pstrążnej, która jest wyposażona w spory amfiteatr, miejsce na ognisko itp. Idealne miejsce na weselisko, bo położone na stoku i bardzo malownicze ze swoją drewnianą zabudową i otoczeniem zieleni. Ciekawe, czy można by się tam wkupić:) Wrocławskie budynki sukiennic były wykorzystane na ślub - na salach muzealnych (to już trzeba mieć chody)

    OdpowiedzUsuń