piątek, 22 stycznia 2016

Jak sprawić, aby babcia i dziadek byli jeszcze ważniejsi w dniu naszego ślubu?

Jak i co pisać o starszych ludziach na weselu? Pierwsze co wpadło mi do głowy, to było zadbanie o ich komfort w tym dniu. Dopiero za jakiś czas przyszło mi do głowy, że przecież są to goście, którym można powierzyć szereg zadań i których przy ślubie i weselu warto wykorzystać. Bo kto jak kto, ale fajna babcia z fajnym dziadkiem nie odmówią nigdy ;)

Jak sprawić, aby babcia i dziadek byli jeszcze ważniejsi w dniu naszego ślubu?

Suknia ślubna
Ta "po babci", ta z babcią kupowana i ubierana :) 
Zapewne słyszeliście o Abigail Kingston - 11 kobiecie w rodzinie, która do ślubu poszła w przekazywanej z pokolenia na pokolenie sukni ślubnej liczącej ponad 120 lat. Brzmi fajnie czy strasznie? Wasze suknie wcale nie muszą mieć tyle lat i wcale nie muszą być sukniami – może wystarczy drobny dodatek. Lusterko, pierścionek, skrawek sukni wszyty w Waszą...

thetocBabcia-druhna
Bo dlaczego nie? Druhna to przyjaciółka i bliska kobieta, więc babcie świetnie wpisują się w tę definicję.


Sweetwater Portraits/Huffington Post

Babcie sypiące kwiaty :)
Nie macie w rodzinie małych, słodkich dziewczynek, albo nie lubicie dzieci? Żaden problem ;)


Genevieve Leiper Photography

Z dziadkiem do ołtarza
Gdy tata nie może, gdy dziadek był bliższy...
 

Błogosławieństwo, czytanie w kościele
Jeśli decydujecie się odejść od tradycyjnego błogosławieństwa w domu Panny młodej i przenieść je o kościoła, to świetna okazja do tego, aby pobłogosławić Was, prostym krzyżem na czole, mogli także dziadkowie.
Czytanie w kościele - gdy u mnie wszyscy się zapierali nogami i rękami, że oni nie będą czytać, to osobą o której pomyślałam "nie odmówi mi nigdy" była babcia :) Bardzo fajny pomysł, choć u mnie "stety i niestety" nie wykorzystany :)


respireecase

Dekoracje weselne
Uwielbiam takie drobiazgi!
 
coisasenoivas

Prezent
Chusteczka jest świetnym i uniwersalnym (dla każdej płci) prezentem. Nie wymaga oficjalnego jej wręczania w trakcie przyjęcia i śmiało można to zrobić przez ceremonia ślubu (a chyba nawet warto) :)


etsy

Wspólne zdjęcie
Klasyczne, takie do ramki i inne, takie mniej typowe :)

megan-w

Ważny taniec
Obowiązkowy! Dziewczyny, wcale to nie dziadek musi Was prosić do tańca :)


Oswojenie z atrakcjami
Podobno drink bary, fotobudki, tańce grupowe, gry i inne weselne atrakcje nie są dla ludzi starszych. Bzdura, oni potrafią bawić się lepiej niż dzieci i są mniej krytyczni niż rodzice ;)

6 komentarzy:

 1. Piękne pomysły, naprawdę aż się cieplej robi na sercu przegladając zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy bym nie pomyślała ze dziadkowie mogliby odegrać tak wspaniałą role podczas ważnego tak dla nas dnia. Cieszę się,że przeczytałam ten tekst, trochę się wzruszyłam jak pomyślałam o tym. Za ok. 7 miesięcy przyjdzie ten niezwykle ważny dzień, a moja ukochana babcia załatwiła mi wymarzoną suknię ślubną.. uczucie nie do opisania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły :) i babcia jako druhna.. świetne po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysły! Myslę przy tym, że najważniejsze, żeby BABCIA chciała być w takiej roli postawiona, w jakiej my ją byśmy chcialy wyróżnić. Żeby nie czuła się ośmieszona w jakiś sposób. Najważniejsze jest rozmawiać. Swoją drogą, myslę, że jak ktoś mówi "babcia", to często pojawia się obraz starej kobiety, a przecież wiele babć wcale nie wpisuje się w ten obraz. Na naszych ślubach widziałam wiele bardzo eleganckich babć. I przy tym muszę napisać, że nie podoba mi się to zdjęcie z babcią jako druhną, własnie tam mam wrażenie tej śmieszności i zażenowania. Z kolei pomysł ze zdjęciem uważam za znakomity!

  OdpowiedzUsuń
 5. PS. Zresztą pomysł z tańcem z dziadkiem i zdjęciami też uważam za świetny!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety,mojej ukochanej Babci nie ma już blisko dwa lata-tydzień przed naszym ślubem minie dwa lata...Byłaby na pewno wyjątkową i wyróżniona osobą na moim weselu-w naszej mszy będzie wspomniana.
  Za to dziadek...Otóż mama,babcia i dziadek mnie wychowywali i nie wyobrażam sobie,żeby dziadek nie miał mnie prowadzić do ołtarza. Już się tym przejmuje.Ale to on symbolicznie ma oddać mnie w opiekę przyszłemu mężowi.

  OdpowiedzUsuń