poniedziałek, 1 lutego 2016

Jak alternatywnie spędzić Walentynki? - Alternatywne Targi Ślubne, Gdańsk 2016

Ręka do góry "kto nie słyszał o Alternatywnych Targach Ślubnych w Gdańsku". Zakładam, że "nie widzę tłumów" :) Ktoś ma wątpliwości czy warto się wybrać? Jeśli tak, to zapraszam do lektury poniższego wpisu, może lekko je rozwieję :)
Przekonywanie idzie mi nieźle, bo już nawet mój PM twierdzi, że da się zaprosić na weekend nad morze ;)

Skąd pomył na Alternatywne Targi Ślubne? Czym wyróżnicie się na tle tradycyjnych targów?
Pomysł na Alternatywne Targi Ślubne powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę skupienia w jednym miejscu wystawców, którzy w gąszczu firm z branży ślubnej prezentują coś naprawdę wyjątkowego. Coraz więcej firm w Polsce stawia przede wszystkim na styl i unikatowość. Według nas tradycyjne targi nie są dla nich najlepszym miejscem, więc postanowiliśmy zorganizować własne wydarzenie.
Na tle tradycyjnych targów wyróżnia nas przede wszystkim wstępna selekcja wystawców, której dokonaliśmy sami przed rozesłaniem zaproszeń. Dzięki temu osoby, które nas odwiedzą mają większą szansę na znalezienie odpowiednich firm do współpracy przy organizacji ich ślubu.

Proszę opowiedz trochę o miejscu w którym targi się odbędą - Sztuce Wyboru.
Sztuka Wyboru mieści się w odrestaurowanym budynku usytuowanym na terenie gdańskiego Garnizonu. Na co dzień jest wielowymiarowym konceptem: kawiarnią, księgarnią, galerią sztuki i sklepem z polską niezależną modą oraz polskim wzornictwem i sztuką. Wokół tego miejsca skupiamy artystów, projektantów i rękodzielników, którzy prezentują przedmioty naprawdę nietypowe. Regularnie organizujemy także różnego rodzaju targi i wydarzenia promujące lokalnych artystów i firmy. Dostrzegliśmy niszę w targach poświęconych ślubom, więc postanowiliśmy zorganizować własne wydarzenie. Nasze wnętrza wielokrotnie sprawdziły się przy różnego rodzaju imprezach, więc mamy nadzieję, że świetnie wypadną i tym razem.

Jakich rodzajów usług i jakich wystawców mogą się spodziewać narzeczeni?
Zaprosiliśmy niszowe marki sukien ślubnych zdecydowanie wyróżniających się wzornictwem, fotografów, którzy według nas tworzą najbardziej klimatyczne fotografie, cukiernię o wieloletniej tradycji, kwiaciarnie oferujące między innymi wysmakowane, rustykalne bukiety i utalentowane makijażystki, które potrafią wydobyć prawdziwe, naturalne piękno. Staraliśmy się wypełnić targi interesującymi firmami z różnych gałęzi branży ślubnej, więc 14 lutego zobaczmy także stoisko restauracji o pięknym wnętrzu, firmy oferującej retro budkę z lemoniadą, biżuterii i dodatków.

Na jakiej zasadzie byli oni wybierani?
Ponieważ organizujemy targi po raz pierwszy, zaczęliśmy od rozesłania zaproszeń do firm, których oferta wydała nam się bardzo interesująca i zgodna z naszą ideą targów ślubnych. Później dostaliśmy także mnóstwo zgłoszeń od firm, które usłyszały o naszych targach. Staraliśmy się wybierać takie firmy, które promują minimalne, często naturalne, rustykalne podejście do ślubu. Zaprosiliśmy też niewielkie firmy, które nie miałyby szansy przebić się na dużych targach ze swoją wyjątkową ofertą. Mamy nadzieję, że odwiedzający z zachwytem będą patrzeć na każde stoisko.

Czy na targach, oprócz możliwości spotkania wystawców, będzie coś więcej? Pokazy? Warsztaty? Konkursy?
Na targach organizowane będą także prelekcje. Doświadczeni konsultanci ślubni podpowiedzą nam, jak z powodzeniem zorganizować ślub w plenerze, unikając niepotrzebnego stresu. Zapraszamy także na praktyczny wykład o tym, jak zaplanować idealną formułę budżetu ślubnego. Informacje o prelekcjach zamieścimy na stronie wydarzenia już wkrótce.

Dla kogo przeznaczone są ATŚ? Dla narzeczonych, konsultantów ślubnych, dla gości weselnych?
Targi z pewnością będą największym ułatwieniem dla narzeczonych, którzy w jednym miejscu, bez stresu będą mogli zorganizować najważniejszy dzień w swoim życiu. Konsultanci ślubni także nawiążą na naszych targach wartościowe kontakty biznesowe.
Ze względu na to, że staraliśmy się wybierać interesujące firmy z każdej branży, targi mogą zainteresować osoby, które nie planują ślubu, ale są na przykład zafascynowane fotografią i chciałyby znaleźć inspirację, lub pasjonatów mody, którzy w sukniach prezentowanych u nas znajdą na pewno coś ciekawego.

I końcowe pytanie. Czy wstęp na ATŚ jest płatny?
Wstęp jest bezpłatny, zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania udzieliła mi Magdalena Kalisz ze Sztuki Wyboru.

Podsumowując. Gdzie i kiedy?
14 lutego w Walentynki w godz. 12:00-18:00,
Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19 w Gdańsku Wrzeszczu
Więcej informacji i prezentacje wystawców znajdziecie na wydarzeniu i stronie www ATŚ

4 komentarze:

 1. Będziemy tam z narzeczonym. Jak tylko na Bridelle zobaczyłam, że coś takiego odbędzie się tak blisko mnie nie mogłam się oprzeć i wysłałam narzeczonemu maila z linkiem i treścią: "Walentynki - szykuj się" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż mi smutno, że ja już 'po', bo bym się wybrała chętnie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz po drodze, zapraszamy! Pięknych inspiracji nigdy za dużo :)

   Usuń
 3. Fajnie ze cos takiego sie odbwa w odpowiedzi na nijaka wiekszosc slubow !

  OdpowiedzUsuń