środa, 11 czerwca 2014

Pomysły na weselne menu (poligrafia)

Nie wyobrażam sobie nie dać moim gościom informacji o tym jak będzie przebiegało wesele w postaci menu i szczegółowego harmonogramu (harmonogram dnia znajdzie się na stronie internetowej dla nich, harmonogram wesela - będzie dostępny razem z menu). Dlatego też zbieram wszystkie pomysły, które pozwolą mi znaleźć swoją własną wizję wyglądu tych dwóch elementów wesela. 

Dziś chciałam zaprezentować Wam kilka ciekawych pomysłów na zaprezentowanie gościom menu. Myślę, że gdy już zdecyduję się na jedną formę, będzie ona niemal identyczna dla menu i harmonogramu przyjęcia weselnego.
Do czego potrzebna mi zabawa w dopieszczanie takich szczególików? Chciałabym, aby każdy z gości wiedział kiedy co będzie się działo, kiedy może coś (i co) zjeść i kiedy nie chciałby się z tego powodu zbytnio oddalać od sali jadalnej i weselnej.

W jaki sposób możemy zaprojektować menu?

Klasyczne menu położone na lub przy talerzykach (np. na serwetkach). Osobne dla każdego z gości.

lifesabowl


memento-designs


shaylahawkinsevents


Good On Paper Design, Janae Shields

Menu na serwetce :D Wygląda cudnie, ale z tej jednej serwetki goście nie będą mogli korzystać.

stlservicebureau

Kreatywnie! Ja jestem pod wrażeniem pomysłowości!
Pod linkiem znajdziecie instrukcję jak samodzielnie zrobić takie (pierwsze) menu.


designsponge


Jennifer Roper, The Knot

Ogólne, dostępne dla kilku osób na środku stołu.

Engadine design


Poppy Lane Style Me Pretty.

Rysunkowe

Yellow Owl Workshop, Aaron Delesie,


The Indigo Bunting

Duża, pojedyncza tablica z menu znajdująca się w widocznym miejscu.

Love, Jenna, Scott Clark


Blue Pool Road, Bonnie Tsang

Melangerie, Docuvitae Style Me Pretty.


brit

 Inne

Chocolate Menus


Surfboard Menu


Vintage Style Newspaper Menus


Wedding Placemats

Całą masę pomysłów na menu znajdziecie ma moim pinterescie. Zapraszam :)

7 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej podobają się te osobne dla każdego z gości, jednak wydaje mi się, że to też trochę kosztuje wydrukowanie takich papierologii, dlatego sama chyba zdecyduje sie na klasyczne stojące co kilka osob karty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny pomysł. Tez będę robić sama takie menu ;) drukarka jest tylko pomyslu brak.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy jeśli nie chcę robić menu samodzielnie, to restauracja się tym zajmie? Jakoś zapomniałam dopytać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz dopytać, ciężko mi odpowiedzieć, choć wydaje mi się, że większość raczej nie.

   Usuń
 4. Zastanawiałam się nad menu... i w sumie o nim zapomniałam! Trochę nie wiem czy się w to bawić, jedzenie i tak będzie stawiane na platerach na środku stołu, wielu atrakcji nie planuję, ALE - np. tort nie będzie tradycyjnie o północy, tylko wcześniej i masz rację, nie chciałabym aby ktoś to przegapił :) zastanowię się nad takimi stojącymi na stoliku...

  OdpowiedzUsuń
 5. My połączyliśmy menu z winietkami i jeszcze podziękowaniami dla gości ;) Winietka była "otwierana" po prostu w tę stronę co zeszyt ;) - na okładce było imię i nazwisko gościa, logo restauracji, nasze zdjęcie i data ślubu oraz podpis, w środku na lewej stronie plan wesela z menu, a na prawej stronie spersonalizowane podziękowania dla każdego z gości indywidualnie - dla niektórych przyjaciół czy bliskich osób z rodziny wyszły prawdziwe wypracowania i wiele osób nam mówiło, że się bardzo wzruszyło :) A na tylnej okładce była jeszcze krótka historia budynku, w którym odbywało się wesele, bo był zabytkowy.
  Pomysł i zarys projektu nam podsunął właściciel restauracji, ale potem trzeba było to zrobić na komputerze, każdą winietkę spersonalizować, kupić ładny papier i zanieść do drukarni ;) Trochę pracy było, ale efekt warty tego, nie wyszło drogo, a większość gości zachwycona (choć oczywiście były osoby, które dostały standardowe podziękowania, nie dało się wszystkim napisać czegoś osobistego, zwłaszcza jeśli to jakaś dalsza rodzina...)
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, a jakiej wielkości to było? Bo ja zastanawiam się nad połączeniem winietki z menu, ale nie chciałbym, aby to wyszło ogromne (a za małe to też źle :P).

   Usuń