piątek, 27 czerwca 2014

Motyw ślubu i wesela: piłka nożna!

Brakowało na blogu ostatnio leciutkich tematów. W związku z tym dziś pojawi się leciutki jak mundialowa piłka wpis o piłkarskim motywie przewodnim ślubu :)

Bardzo lubię oryginalne i nietypowe motywy przewodnie, być może dlatego, że uważam je za trudne w realizacji i stanowiące wyzwanie. Potrzebujemy dwóch osób tak samo gorąco zakochanych w jakimś elemencie rzeczywistości, a o to często bardzo trudno w przypadku bardzo różnych osobowości. Doskonale wiem, że pomimo mojej miłości do sportu piłka nożna u nas by nie przeszła, bo PM by się buntował ;)

Dlaczego, pomijając trwający Mundial, spodobał mi się pomysł z piłką nożną jako motywem przewodnim ślubu? Bo... tak czysto subiektywnie: zdjęcie numer 2 mnie w sobie rozkochało (jest genialne), uwielbiam sportowe koszulki i soczystą zieleń trawy, zdjęcia w bramkach ZAWSZE wychodzą genialnie!, cudnie w takiej scenerii prezentują się druhny i drużbowie, mężczyznom zazdroszczę spinek do mankietów z barwami i logiem klubów, jedne z nielicznych podwiązek jakie mi się spodobały to te z piłkarskim motywem (bo są jakieś!, a nie nudne), a plenerowy ślub na boisku był jednym z najoryginalniejszych i najciekawszych jakie widziałam (choć nie było to boisko do piłki nożnej).

Są motywy ślubne, które pomimo swojej oryginalności, nie przemawiają do mnie. Brak im spójności, wyczuwam w nich jakąś sztuczność i nienaturalność. W tym wypadku wszystko mi pasuje: tablica z rozsadzeniem gości, cupcake'i, piłka  jako księga gości, sportowe buty, obrączka. Uwielbiam motywy flag na zdjęciach i przez uczestnictwo w wielu imprezach sportowych jestem mistrzem w ubieraniu się w barwy narodowe (nie tylko polskie tak właściwie) ;)
Wszystkiemu mogłabym powiedzieć TAK :)

dulhandiariesduba

www.anji-arena.ru

minimagazin

Bridget Irene

wzparis

thecupcakeblog

talia stockdale

connectionphotoblogWięcej zdjęć na pinterescie (powoli uzupełniam).

P.S. Nie wszystkie zdjęcia są z piłki nożnej, ale wszystkie na takie można przerobić :D

8 komentarzy:

 1. Fajny temat, zdjęcie drugie naprawdę jest super i ono mnie tu ściągnęło z facebookowej tablicy. Wątek piłki nożnej i ślubów przejawia się także na weselu. Mianowicie - jeśli w sobotę jest ważny meczyk część gości czasami wychodzi do pokoju z telewizorem, do hallu hotelu, w którym jest wesele, czasem na parking aby w samochodzie posłuchać radia z transmisją. Uważam, że to brak szacunku dla organizatorów wesela ale w pracy jako fotograf ślubny się nie odzywam ani nie komentuję, za to fotografuję reportaż, którego elementem są a to faceci przed telewizorem czy grupka na parkingu przy otwartych drzwiach samochodów. Czasami i para młoda interesuje się taką transmisją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Nie jeden mąż by się ucieszył:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie jedna żona załamała nerwowo :)

   https://www.facebook.com/whiteconcept.weddings

   Usuń
 3. 2 zdjęcie WOOOW nie da się ukryć ale pomysł z koszulkami i save the date i numerki najbardziej pomysłowy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko najbardziej tolerancyjne narzeczone zgodzą się na takie coś :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda! To ja będę namawiać na to narzeczonego :)

   Usuń
 5. My mamy motyw teatru, albo w sumie maski weneckiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mialam sesję ślubną na stadionie i...rewelacja!!!!!

  OdpowiedzUsuń