piątek, 4 kwietnia 2014

W górach jest wszystko to co kocham... Najpiękniejsze suknie ślubne też!

Uwielbiając Tatry, Zakopane i wszystko co z górami związane (pisałam już o Tatrach jako pomyśle na podróż poślubną, sesję ślubną i narzeczeńską, a moje wesele odbędzie się w góralskich wnętrzach - to tylko początek góralskiej obsesji) nie mogłabym swoim zafascynowaniem nie obdarzyć również góralskich sukni ślubnych. Pierwszą suknią, która ponadprzeciętnie mi się spodobała była ta (kliknijcie po zdjęcia). Nie miałam pojęcia kim jest jej autorka, ale już od pierwszego spojrzenia wiedziałam, że w sukni się zakochałam, a koszulę Pana Młodego najchętniej nosiłabym sama ;)

Projektantką, która tworzy najpiękniejsze góralskie suknie w Polsce jest Aneta Larysa Knap z Folk Design. Doskonale wychodzi jej łączenie tego co góralskie z tym co nowoczesne. Pomijając suknie ślubne, o których będzie ciut niżej, jestem oczarowana każdym jej projektem. Zawsze wracając z Zakopanego przywoziłam w torbie coś nowego, jakieś ubranie, chustę, torebkę z góralską duszą. Obecnie nie wyobrażam sobie przy najbliższej wizycie w Tatrach nie zahaczyć o Nowy Targ i jej butik :)

Dużo razy powtarzałam, że moja suknia ślubna będzie biała, ale nie nudno biała. Nie może w niej zabraknąć koloru, choć jednego, mocnego, żywego elementu. Suknie góralskie mają w sobie go aż nadto. W projektach Anety Larysy Knap nie ma ograniczeń. Czerwona suknia? Czemu nie? Krótka sukienka do kościoła? Ależ oczywiście. Odważnie i seksownie? W 100% :)

Jak podobają Wam się góralskie suknie i ślubne koszule dla mężczyzn?
Mnie ogromnie. I jeszcze bardziej.

Magazyn ABC Ślubu, fot. Aga Cudak

Magazyn ABC Ślubu, fot. Aga Cudak

Fot. Jacek Piszczyk

Fot. Jacek Piszczyk

Fot. Lidia Skuza

Album Folk Design

Fot. Lidia Skuza

Prywatne album Folk Design

7 komentarzy:

 1. Oatatnia sukmia jest moim cichym marzeniem. A kolorowe koSzule czy wstawki są boskie

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnia śliczna :) A w poszukiwaniach zerknij też tutaj: http://www.fasson.pl/1054/kolekcja-podhalanka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://placefordress.com/pl
  do wyboru, do koloru! :) praktycznie brak ograniczeń a ceny nie zwalają z nóg :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuj :) Widzę... tiul i już jestem kupiona ;)

   Usuń
 4. http://pokadrowani.pl/weddings/reportaz-slubny-natalia-i-konrad-folkowe-wesele na pewno to Ci się spodoba :) zdjęcia Pokadrowanych :)

  OdpowiedzUsuń