środa, 19 lutego 2014

Pomysł na podróż i sesje poślubną: Drezno

Dziś, po kilku tygodniach przerwy postanowiłam wrócić do regularnego pisania o miejscach, które uważam za doskonałe do wykorzystania w planowaniu ślubnego pleneru i podróży poślubnej. Ostatnio było o Zakopanem i Tatrach, dziś pojedziemy troszkę dalej. Do Drezna, które w tym wpisie wywalczyło sobie pierwszeństwo na łopatki rozkładając Paryż, Wenecję, Dubrownik i nawet moją ukochaną Barcelonę.

Drezno jest miastem (brzmi odkrywczo ;)), a więc daleko mu do miejsc w których można rozłożyć się na plaży z drinkiem z palemką. Jestem jednak zwolenniczką aktywnego wypoczynku (o plażach niewiele u mnie przeczytacie), a na sesjach zdjęciowych uwielbiam miasta w tle.

Dlaczego Drezno wygrało w moim rankingu z najpiękniejszymi miastami? Bo cena za dojazd koleją z Wrocławia, dla grupy pięcioosobowej, wynosi 79,00€ (więcej o cenach znajdziecie tu), więc spokojnie zabieracie siebie, dwójkę fotografów i kogoś do noszenia bagaży :) Bo to miasto było dla mnie niespodzianką, bo widziałam, że jest piękne, ale to co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Bo wszystko jest blisko i nie musicie tracić czasu na dojazd od jednej do drugiej atrakcji. Bo warto szukać pomysłów na niestandardowe miejsca, a nie tłumem biec w stronę Hiszpanii i Włoch (tak, pisze to m.in. do siebie, bo mam włoską obsesję).

Drezno - podróż poślubna

Drezno nie jest też atrakcją, która zastąpi nam całą podróż poślubną. Może być przystankiem na trasie, taką trzydniową (tyle wystarczy, aby pospacerować, pozwiedzać, odpocząć) chwilą wytchnienia w drodze.

Drezno - sesja ślubna

W Dreźnie jest bardzo dużo urokliwych miejsc łączących w sobie piękne, stare budynki z ogromem zieleni i kwiatów. W moim odczuciu najładniejsze  zdjęcia możecie zrobić w takiej miejscach jak:

Zwinger - późnobarokowy zespół architektoniczny znajdujący się w centrum miasta. Całą budowlę cechuje przepych i luksus w najlepszym wydaniu :)Kościół Marii Panny (Frauenkirche) - ewangelicka świątynia,  to najpiękniejszy wg mnie kościół Drezna i jeden z piękniejszych jakie widziałam w życiu.Kościół Świętego Krzyża (Kreuzkirche) jest najstarszym (ewangelickim) kościołem w Dreźnie, pochodzi z końca XV wieku. Miłośnikom wysokości polecam podziwianie panoramy Drezna i okolicy. 


Tarasy Brühla (Brühlsche Terrasse) to promenada spacerowo-widokowa, z pięknym widokiem na Łabę. Tarasy Brühla są w literaturze i języku potocznym znane jako Balkony Europy. Zdecydowanie ta ładna nazwa do nich pasuje :)


Grosser Garten to największy park w mieście. Wędrując w jego stronę warto zajść do Ogrodu Botanicznego  (Botanischer Garten). Jest mały, skromny, ale za to z darmowym wstępem i kilkoma miejsca i do zrobienia ciekawych zdjęć. Największą (i najpiękniejszą) atrakcją Grosser Garten jest najstarszy barkowy pałac w Saksonii. Niesamowite wrażenie wywołuje (gdy nie idziecie główną ścieżką spacerową), gdy wychodzi się z gąszczu drzew, a naszym oczom ukazuje się to cudo.Elberadweg - gdy pora na spacer z pięknymi widokami :)


Pfunds Molkerei - mleczarnia, która dzięki kolorowym kaflom oraz lustrom, jest rajem dla oczu. Ogromna szkoda, że zdjęcia można jej zrobić jedynie przez szybę (można się targować i niektórym udaje się dostać z aparatem do środka).


Dzielnica Neustadt w której znajdują się: Muzeum (wcześniej dom) Józefa Ignacego Kraszewskiego i Kunsthof (miejsce z kawiarniami, barami i najbardziej kolorowymi budynkami w mieście).


6 komentarzy:

 1. Super pomysł:) Nie oklepane jak tropiki jakieś i plaża:) Super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja również uwielbiam takie klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie bardziej od tego dokąd pojadę zastanawia, czy dostanę urlop :< PRZYZIEMNE SPRAWY :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc zaklepuj urlop już! Da się? :)

   Usuń
  2. MOŻNA! Ale nie wiem na ile! :P koło problemików :D

   Usuń
 4. Drezno? Niemcy wschodnie ogólnie są nieciekawe, a z pewnością nie na sesje

  OdpowiedzUsuń