poniedziałek, 15 maja 2017

Kino plenerowe na ślubie i weselu

Jessamyn Harris Photography
"Jakie atrakcje zaskoczą i zachwycą gości i wyróżnią nasze wesele na tle innych?" To pytanie, które często pada na ślubnych grupach. Aż chciałoby się powiedzieć, że żadne, ale... Są atrakcje fajne i fajniejsze, są popularne i popularniejsze.Ta jest mało popularna (choć jej popularność po-wo-li rośnie) i mega fajna. Jaka? Kino na ślubie i weselu!

Na ślubie
Słyszeliście o tym, że Pippa Middleton zaprosiła na swój ślub tyle osób, że znaczna część gości nie zmieściła się w kościele i ceremonię oglądała na ekranie przed kościołem? No skandal? No nie, fajny pomysł :)
Często spotykam się z tym, że w Polsce goście nie mieszczą się do kościołów. Do tych klimatycznych, malutkich, starych, drewnianych... Do tych do których wzdycha spore grono Panien Młodych.
Jeśli gości nie możecie przyjąć w środku, to pomysł ze zorganizowaniem ekranu i ławek wydaje się rewelacyjny. Niech i ci "z pleneru" mają możliwość zobaczenia co dzieje się w środku.
Nie będzie to rozwiązanie możliwe do wykorzystania przy ślubie w USC, ale przy cywilnym plenerze - czasem tak. Jeśli bierzecie ślub w malutkiej, "zamkniętej" altance i  zmieszczą się do niej poza Wami tylko rodzice, to... korzystajcie :)

Na weselu
Organizacja kina na weselu jest zdecydowanie prostsza niż w przypadku ślubu. Wystarczy... przestrzeń, projektor, białe prześcieradło lub ściana budynku (no dobrze, możecie też profesjonalniej), koce, poduszki, leżaki lub krzesła i stoliki np. z bębnów czy skrzynek. Dodatkowo możecie miejsce udekorować lampkami, świecami (z nimi ostrożnie), kwiatami, a gdzieś w koszach dorzucić koce dla zmarzniętych.

Co w kinie grają?
To co w danym momencie Wasi goście chcieliby oglądać. Jeśli jest to olimpiada, to stwórzcie tymczasową strefę kibica ;) 
Waszą historię - Wasze zdjęcia, Wasze filmy, od dzieciństwa lub od poznania do dziś.
Historię ważnych dla Was osób. Zdjęcia ze ślubów i wesel Waszych bliskich, filmy z ich ślubów, zdjęcia z najważniejszych rodzinnych wydarzeń.
Podziękowania - dla rodziców i dla kogo zechcecie. I nie tylko modne obecnie podziękowania, te filmy ze ślubów też się tu świetnie sprawdzą :)
Transmisja na żywo z najważniejszych wydarzeń na sali. Wiem, to będzie już ciut bardziej wymagające sprzętowo.Wspomnienia z dnia dzisiejszego - pierwsze premierowe odtworzenie Waszej ślubnej przysięgi lub skrót z ceremonii ślubu.

Co o takiej atrakcji sądzicie? Ja jestem bardzo na tak. W plenerze sprawdzi się idealnie (też jako rozwiązanie wizualnie), ale i we wnętrzach będzie świetnym rozwiązaniem.

3 komentarze:

  1. Byliśmy kilka razy na weselach w trakcie jakichś meczów czy Mistrzostw, albo eliminacji do tychże. Na sali weselnej przez 2 godziny była znaczna przewaga pań, które zostały przez swych partnerów pozostawione samym sobie. A taki ekran mógłby zatrzymać wielu gości (zwłaszcza panów) na miejscu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Robimy takie małe kino na weselu o północy - wyświetlamy przed północą pierwszą część filmu (3-5 min zwykle z wydarzeń od przygotowań do przysięgi). Wszyscy są bardzo zaskoczeni. To niespodzianka dla obecnych i przez to bardzo fajna atrakcja. Mamy i babcie płaczą widząc portrety młodej pary w tak pięknym dniu :) Wozimy swój ekran, rzutnik, więc lokal nie musi mieć swojego sprzętu, a my wiemy, że wszystko zadziała. Polecamy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Robimy takie małe kino na weselu o północy - wyświetlamy przed północą pierwszą część filmu (3-5 min zwykle z wydarzeń od przygotowań do przysięgi). Wszyscy są bardzo zaskoczeni. To niespodzianka dla obecnych i przez to bardzo fajna atrakcja. Mamy i babcie płaczą widząc portrety młodej pary w tak pięknym dniu :) Wozimy swój ekran, rzutnik, więc lokal nie musi mieć swojego sprzętu, a my wiemy, że wszystko zadziała. Polecamy :)

    OdpowiedzUsuń