piątek, 30 stycznia 2015

Facebookowe podsumowanie ;)

Bardzo często dodaje na facebooka krótkie teksty. Z linkami do tekstów, zdjęć, filmów. Szybko giną one w czeluściach facebooka, więc aby je przed tym uchronić postanowiłam każdego ostatniego dnia miesiąc zbierać je na blogu.
Dziś zaczynamy, więc... Nie przestraszcie się, bo zebrałam 95% tego co na fb było od początku jego istnienia ;)

Reklama, która była już wszędzie. Będzie i u mnie, ponieważ jest genialną inspiracją do tworzenia własnego pomysłu na zaręczyny, ślubnych teledysków czy wideo-zaproszeń dla gości!Inspirujące? Mnie zachwycają góry... i kilka miejsca na plener ślubny ;)Dla wszystkich lubiących dzieci ;) Wzruszający, bajkowy i mistrzowsko wykonany przez najlepszych w swojej kategorii - Filmowanie Ślubów - GreenArt-Studio.Wyobrażacie sobie, że kilka dni przed ślubem dzieje się coś złego (ale nie najgorszego)? Np. łamiecie nogę. I? Ja mam wrażenie, że przepłakałabym kilka dni i nie miałabym ochoty na żadne wesele... I chyba za odwrotne podejście uwielbiam ten filmik - pokazuje, że się da, że może być pięknie :)Niepoprawna Panna Młoda poleca:
"Mam prośbę. Jeśli umrę przed tobą, to znajdź sobie kogoś" - genialny, świetnie napisany, wzruszający tekst. Nie ma chyba osoby, która nie powinna go nie przeczytać. LINK


Co to jest ślub? Wbrew pozorom jest tu trochę mądrości ;)Zastanawiacie jak ubrać się na sesję narzeczeńską, filmik z podziękowaniami dla rodziców? Tak, aby nie było ani przesadnie elegancko, ani zbyt zwyczajnie. O tym niedługo będę pisać ;) A dziś kilka słów "ukradzionych" od Radzka o tym jak para może dobrać ubrania, aby do siebie pasować :DZnalezione u kolegi na tablicy:
"Czy spotkałeś kiedyś kobietę, która wzbudziła w tobie taką miłość, że to uczucie zawładnęło wszystkimi twoimi zmysłami? Oddychasz nią, smakujesz... w jej oczach widzisz swoje nienarodzone dzieci... wiesz, że twoje serce znalazło wreszcie dom. Twoje życie rozpoczyna się z nią, a bez niej na pewno się skończy."
- Don Juan DeMarco - 
Piękne ♥


Kiedyś (o tu) pisałam już o tym, że uwielbiam tańce grupowe i chcę takie mieć na swoim weselu. Po obejrzeniu filmiku, który zamieściłam niżej, myślę, że warto mój pomysł rozbudować o coś więcej. Zumba sprawdza się idealnie!
Filmik jest genialny, taniec jest genialny, muzyka jest genialna! Chcę to na swoim weselu! I to pisze ja - najbardziej nielubiąca tańców na weselu NPM :)Zumba na weselu Natalii i Daniela from Liwiusz Rosołowski on Vimeo.

Wszyscy słyszeli o ślubach konkordatowych, kościelnych, cywilnych, humanistycznych... A kto słyszał o ślubie pastafariańskim, ślubie w obrządku kościoła Latającego Potwora Spaghetti? To przekracza granice niepoprawności :D :D :D
Reportaż Pink Clouds :)
LINK

Lista (nie najnowsza, ale jakoś brakowało mi wcześniej "okazji" do jej wrzucenia ;) ) najbardziej inspirujących blogów ślubnych. Polecam, bo na każdym możecie znaleźć prawdziwe skarby :)
I tak sobie myślę... Fajnie byłoby kiedyś na takiej liście się znaleźć :D
LINK

Justyna z bloga Pomysł na ślub napisała kiedyś przy moim tekście "Ten post jest tak bardzo bliski moim osobistym refleksjom, że czuję jakbym napisała go sama.". Dziś ja czuję podobnie i polecam wpis Justyny - już żony :) Wpis, który miałam marzenie sama napisać po swoim ślubie.
Gorąco polecam!
LINK

Z narzeczonym pod rękę, podążając za księdzem? Z tatusiem do ołtarza? Nuda ;) Przy takiej definicji nudy tylko wejście jak w filmiku robi na mnie wrażenie :D
P.S. Nawet jeśli ksiądz czy urzędnik Wam nie pozwoli, to pod salą weselną możecie zrobić niemal wszystko ;)Grzechy gościa weselnego, czyli świetnie napisany tekst u Erillsstyle.
Drodzy Goście, poprawiajcie się ;)
LINK

Pisałam Wam, że jeśli na swoim ślubie i weselu będę płakać, to tylko wtedy gdy spojrzę na rodziców. Pisałam, że nie wyobrażam sobie wejść z tatą do kościoła, spojrzeć na mamę podczas mszy (ona będzie płakać na 200%), wydusić coś z siebie podczas podziękowań.
Macie naturę płaczek? No to zbiorowo płaczemy ;) Ten filmik i piosenka (niewysokich lotów, ale..!) za każdym razem wyciskają ze mnie łzy :)Troszkę o ślubach, troszkę o rodzicielstwie, ale przede wszystkim o miłości :)
LINK

Chyba nie lubię wrzucać czegoś w tym samym momencie co wszyscy. To jedyny powód, który tłumaczy, dlaczego tego filmiku tu jeszcze nie było.
Uwielbiam! Taki ksiądz to marzenie, a czas przed ślubem to ten w którym żałuję, że nie "kumpluję" się z żadnym księdzem.Pisałam Wam o tym, że można sobie poradzić z upałem, że można z deszczu zrobić zaletę.. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, prawie każdą sytuację można obrócić na swoją korzyść :)
LINK

Kilka dni przed wyjazdem zamiast robić cokolwiek (pracować, pakować się, sprzątać itd.) oglądałam filmy ślubne z włoskich wesel. Do tej pory jestem tak oczarowana każdym z nich, że chwilowo nie podobają mi się żadne inne filmy i wesela i nie wybrzydzam nawet przy bardzo bajkowych realizacjach, takich teoretycznie nie w moim stylu (patrz: link niżej, odpuśćcie sobie zdjęcia, obejrzyjcie film!). Jestem zachwycona filmami, zdjęciami, gośćmi, muzyką (zwłaszcza, gdy pojawia się włoska), miejscami!, krajobrazami!!!, językiem, którego praktycznie nie rozumiem ;) Ja chyba urodziłam się w złym miejscu!
LINKTroszkę o podróżach, troszkę o ślubie... Ale tak, że na samą myśl o takim pomyśle mam motylki w brzuchu ;) Travelerka: Wybieram podróż dookoła świata LINK

Chcecie zobaczyć najpiękniejsze zdjęcia na świecie (klikajcie w link i galerię)? Gwarantuję, że po takiej dawce piękna już nic innego nie będzie się Wam podobało ;)

W konkursie ISPWP (Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych) znalazły się także zdjęcia polskich fotografów: WhiteSmoke Studio, Marcin Kruk Photography - Subtle & Beautiful Moments, DR5000.com i uwielbianego przeze mnie LMFOTO.PL :) Ogromne gratulacje :D LINK

Dziś zapraszam do obejrzenia zdjęć (i filmu) z meksykańskiego wesela. Mnie do bacznej obserwacji i wyłapywania szczegółów, które chciałabym mieć u siebie, zmusza już samo "Mexico" w nazwie :D LINK

Co u Was zmieniło się po zaręczynach? U mnie to, że nie uciekam już na widok Panny Młodej w sukni ślubnej na ulicy, tylko się w nią wgapiam (nadal z lekkim współczuciem i myślą, że wolałabym być na miejscu leżącego na ziemi w tym momencie fotografa niż męczącej się pozowaniem Pary Młodej) i fakt, że od pół roku nie wywracam oczami, gdy mówię komuś "Gratuluję" lub składam życzenia ;)
Polecam Wam jednocześnie lekturę świetnego tekstu Riennahera :) LINK

Moja prywatna facebookowa tablica jest pozbawiona tematyki ślubu. Nie znajdziecie na niej żadnych ślubnych newsów, polubień (z wyjątkiem małej grupki fotografów), świadomych ślubu znajomych (choć zaręczeni jesteśmy tam oficjalnie ;) ). Jestem wspaniałomyślna, od ślubnego wariactwa jest blog i fanpage ;)
Tym bardziej, jako prywatnie mało ślubną osobę, za każdym razem zaskakuje mnie każdy mój znajomy pracujący, choćby częściowo, w branży ślubnej. Nie mam pojęcia jak funkcjonują w tych klimatach, gdyż znam ich z zupełnie innej strony, ale wiem, że to solidni ludzie i można na nich polegać. Jeśli ktoś z Was na terenie Wrocławia będzie szukał zespołu, makijażystki i instruktorów tańca, to polecam zerknąć na Pozytywka, Aleksandra Kwiatkowska make-up artist i Pierwszy Taniec Weselny Wrocław :)
Weselne kolory, które uwielbiam ♥ LINK

Kojarzycie akcję Panny-Młode Akcja Charytatywna? Jesteście zainteresowani udziałem? Panny Młode (obojętnie z jakim stażem)? Branżo ślubna (od filmu, przez zdjęcia, suknie ślubne, salę, catering, transport, po druk plakatów i wodę butelkową)? Liczę zwłaszcza na Wrocław :)
Ja właśnie zabieram się za wypełnianie zgłoszenia :)
P.S. Data wydarzenia to 23.08.2015.

Urząd Skarbowy zadecydował, że pierścionek zaręczynowy jest darowizną i narzeczona musi od niego zapłacić 12. procentowy podatek.
Yyy... Sama bym tego lepiej nie skomentowała ;)


O Montekim wspominałam przy okazji wpisu "Horror w salonie sukni ślubnej". Dziś polecam Wam jego wpis o rodzajach Panien Młodych. Łapiecie się do którejś kategorii? Ja prawie do końca miałam nadzieję, że nie pasuję nigdzie, ale jednak... "Jaka cudna, tylko gdyby" ma wiele ze mnie ;) LINK

Nie mam bzika na punkcie zwierząt, ale patrząc z punktu widzenia NPM lubiącej teledyski ślubne - to jeden z lepszych!;)

 
#hudsonloveschelsea from Danielle Rivera on Vimeo.

Kolejny mój ulubiony teledysk :D
Filmowanie Ślubów - GreenArt-Studio


Ola|Filip - Angel from GreenArt Studio on Vimeo.

Dwoje ludzi, dwie niepowtarzalne uroczystości... Po obejrzeniu tego teledysku w to, że śluby są niezwykłe uwierzyłabym nawet będąc nastolatką ;)
Film mymoments.pl
Nie lubię sesji zdjęciowych w wodzie. Ale ta ma w sobie coś niezwykle urzekającego... LINK

"Co robić, gdy rodzina wtrąca się do organizacji ślubu i wesela? Rozmowa z psychologiem." - rewelacyjny tekst na blogu Madame Allure.
Rewelacyjny, ponieważ...
1) Mogę się z odpowiedziami zgodzić w 100%.
2) Nie ma drugiego tak fachowego i dobrego (ja ze swoim czekam na "po ślubie" :P) w internecie.
Gorąco polecam lekturę :) LINK

Ale to jest urocze... ♥
Zdecydowanie jestem fanką pięknych miejsc i tego, aby pozwolić im błyszczeć, nawet bardziej niż Pannie Młodej :PAle ja bym tak chciała (tylko męża skoczka niekoniecznie ;) ) LNIK

Zawsze, gdy mam zły humor, dość ślubów i wesel wędruję na strony z włoskimi teledyskami ślubnymi (w których jestem, bez pamięci, zakochana).

Dziś po setnym obejrzeniu stwierdzam, że ten teledysk jest niemal równie genialny jak te które uwielbiam. Filmowanie Ślubów - GreenArt-Studio po raz kolejny zachwycają, jak nikt inny w Polsce!
Tu wszystko jest idealne... LINK

Czego potrzeba do zrobienia pięknych zdjęć? Ja ponownie wyskoczę ze swoim: "Dwoje ludzi, trochę drzew, dobre światło i świetny fotograf, a najlepiej dwóch." :)

Cześć Czołem Pracownia Twórcza, cudne są te zdjęcia :) LINK

Widzieliście już zdjęcia wyróżnione przez International Society of Professional Wedding Photographers (Fall 2014)?

Polecam oglądać. A mnie, ku mojemu zaskoczeniu, najbardziej zaczęły wzruszać zwierzaki :) LINK

Ostatnio świat mnie zaskakuje... Blog się rozkręca i przyciąga wiele pozytywnych słów/ludzi/organizacji/propozycji. A mnie jest ciągle bardzo miło ;)

I jedną miłą rzeczą się pochwalę - mój wpis wylądował na fanpage'u Atelier Antonio Riva. I serio - lepiej się nie dało!!!

PM zaczyna zastanawiać się jak bardzo Meksyk jest niebezpieczny (jeju! ja jestem jednak jak Kevin w Nowym Jorku - gdybym się zgubiła na końcu świata, to miałabym frajdę zamiast cykora!), więc zerknęłam na oferty biur podróży... I znalazłam opcję ślubu w Meksyku.

Jak to niesamowicie brzmi!!!
Gdybym wygrała w lotto... ;) Choć... ja jestem z tych, które stwierdzą, że nasze Tatry są równie dobrą opcją na ślub w plenerze.
Ślub w Meksyku - LINK.

Początkowo większość panów wchodzących na bloga liczyło na... nieprzyzwoitość (nie tylko w negatywnym znaczeniu) i seks ;) Cóż... Mam inną definicję niepoprawności ;)

Film z pierwszego tańca, który zamieściłam niżej ma w sobie wszystko co można upchać w szeroko rozumiane słowo "niepoprawność", także to co zadowoli zbłąkane jednostki z początku wpisu ;)
Osobiście uwielbiam pole dance. I choć sama nigdy w życiu bym nie zatańczyła czegoś takiego w miejscu pierwszego tańca, to dla takiego przedstawienia widziałabym miejsce nie tylko w trakcie nocy poślubnej czy wieczorów (także wspólnych) panieńskich/kawalerskich. Wg mnie rewelacyjnie pole dance będzie wyglądał na zdjęciach z sesji ślubnej czy jako element teledysku! Wystarczy... trochę odwagi i odporności na gadanie innych ;)
A co Wy sądzicie o takim tańcu i jak bardzo jesteście na "nie"?


Najlepsze zdjęcia ślubne roku... W tym jedno moje ulubione :D

Zachwycajcie się, smacznego :) LINK

Radzka o tiulówkach z Fanfaronada, także ślubnych :)

Tak sobie myślę, że... mam w domu szarą tiulówkę i brakuje mi tylko bluzki do pełnej ślubnej stylizacji. I czym ja się martwię ;)

3 komentarze:

 1. Niestety filmy nie działają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ada, u mnie wszystkie działają. Sprawdź może na innej przeglądarce.

   Usuń
 2. Wow, sporo tego!
  Chciałam się odnieść do płakania - jestem straszną beksą, wzruszam się w najmniej odpowiednich do tego momentach, a to u nas rodzinne. Na ślubie się popłakałam, ale nie dlatego, że patrzyłam na mamę. Na ślubie patrzysz do przodu, nie odwracasz się za siebie, bo niby po co? To nie na miejscu zwłaszcza w kościele :-P Tak że nie martw się na zapas :-)

  OdpowiedzUsuń