wtorek, 5 sierpnia 2014

Pomysł na podróż i sesje poślubną: Praga

Najpiękniejsze miasto Europy to... Paryż? Rzym? Wenecja? Barcelona? Dla mnie śmiało Praga może konkurować z każdym z nich. Zakochałam się w tym mieście od drugiego wejrzenia i wg mnie podróż tam jest jednym z najdoskonalszych pomysłów na sesję ślubną i poślubny przedłużony weekend.

Jeśli jeszcze nie byliście w Pradze, to z pewnością znacie kogoś kto w niej był i wrócił oczarowany (a jeśli nie, to: "Część, jestem NPM, uwielbiam Pragę."). Ja o tym mieście nasłuchałam się samych superlatyw, a moje oczekiwania urosły do niebotycznych rozmiarów. Miało być perfekcyjnie, więc nie dziwne, że zaczynając wędrówkę od rynku oboje z PM stwierdziliśmy "Jakoś tu tak... normalnie.". A potem, z każdym kolejnym krokiem, szczęki odpadały nam z wrażenia coraz niżej.... i niżej... i niżej ;) Dziś śmiało mogę powiedzieć, że Praga jest jednym z najpiękniejszych i moich ulubionych (zaraz za Barceloną) europejskich miast.

Praga jest daleko, jest za granicą, będzie drogo? Wcale nie musi być. Troszkę o tym pisałam we wpisie o Wiedniu i jeszcze w planach mam napisać :)

Co w Pradze nadaje się na tło do zdjęć ślubnych? Wszystko, spytajcie Azjatów, których jest tu więcej niż w Paryżu. Błądząc znajdziecie piękne uliczki, klimatyczne restauracje i kawiarenki, cudne kościoły (nimi zachwycam się najbardziej i od roku przy każdym ładnym myślę sobie: "O, tu mogłabym sobie zrobić zdjęcie ślubne."), parki i ogrody otoczone zabytkowymi murami, pomarańczowe dachy niczym z Włoch czy Chorwacji!, wzgórza z których widok na miasto zapiera dech w piersiach. Do tego koniecznie doliczcie całą rzeszę pięknych zabytków i miejsc jak choćby urokliwe Hradczany, Most Karola, Złotą Uliczkę czy z niezrozumiałych dla mnie powodów często pomijany Zamek Trojski.
 

 Wcześniej pisałam o: Tatrach, Dreźnie, Wiedniu. Bo blisko też jest pięknie!

3 komentarze:

 1. Praga - byłam raz i się zakochałam! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Pragę - miałam przyjemność mieszkać w Czechach pół roku, ile razy byłam w tym mieście - nie zliczę! I nawet poważnie myśleliśmy o sesji ślubnej w Pradze jesienią tego roku - jednak wciąż nie jesteśmy pewni czy będzie nas na to stać... Jak nie to może w I rocznicę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Praga to też idealne miejsce na zaręczyny:)

  Pozdrawiam

  Magda z portalu Weselezklasa.pl

  OdpowiedzUsuń