czwartek, 21 sierpnia 2014

Paris is always a good idea

[NPM] Gdybyś mi się kiedyś chciał oświadczyć, to najlepiej w Zakopanem... może w Tatrach... ooo, albo na skoczni!
[PM] Nie, wolałbym jakieś fajniejsze miejsce, np. Paryż. 
[NPM] Oooo, albo z mariachi, jak w meksykańskich filmach. 
[PM] Nieee... Wolałbym w jakimś ładnym miejscu, może w Paryżu...

Jak możecie się łatwo domyślić PM był wyjątkowo stanowczy w odrzucaniu moich pomysłów i w finale postawił na swoim. Ja prawdopodobnie podejmując decyzję w tamtym momencie wybrałaby z dwa inne miasta z naszej wycieczkowej trasy, ale nie miałam tu wiele do gadania. I gdy tak już przestanę (bo przestaję) marudzić, to Paryż uznam za jedno z najlepszych miejsc na świecie za oświadczyny.

Ostatnie zdanie to jednak za mało. Paryż jest zawsze dobrym pomysłem. Na oświadczyny, na sesję narzeczeńską i poślubną, na podróż poślubną, na weekendowy wypad w ważną dla nas rocznicę. Wręcz nałogowo przeglądam sesję zdjęciowe z różnych europejskich miast, są takie, które "bardziej czuję", ale to te z Paryża mają najromantyczniejszy i najbardziej niezwykły klimat (zerknijcie: tu, tu, tu).
Paryż na zdjęciach oczarowuje tak bardzo, że dziś, gdybym była mężczyzną, to nie pozwoliłabym, aby moment oświadczyn nie został uwieczniony na fotografiach. Zbyt intymnie? No dobra, no to na drugi dzień. Spacer po Paryżu z profesjonalnym fotografem? Marzenie. A potem świetna pamiątka na lata, rewelacyjne zdjęcia do wykorzystania do Save the Date czy zaproszeń. Aż żałuję, coraz bardziej, że mój pierścionek nie ma nawet w Paryżu zdjęcia (kiedyś to nadrobię!).

Dlaczego dziś bez wątpliwości poleciałabym Wam Paryż? Bo już nie jestem obiektywna. Bo w żadnym innym mieście nie znajdziecie tylu miejsc zasługujących na miarę najromantyczniejszych na świecie. Tylko Paryż zagwarantuje Wam cudne uliczki, knajpki i restauracje w Europie. Wieczór w Moulin Rouge. Spacer po wzgórzu Montmartre, odszukanie Le mur des je t’aime (ściany ze słowami "Kocham Cię") i wędrówkę pod Sacré-Coeur. Luwr i OgrodyTuileries - moje ulubione, moje miejsce oświadczyn :) Katedrę Notre-Dame i jej piękne otoczenie, Pont des Arts z kłódkami zakochanych (mamy/mieliśmy tam swoją - kłódka przebiła pierścionek, bo ma zdjęcia z dnia oświadczyn) i tą uwielbianą przez wszystkich, tą przy której stojąc wieczorem nie można nie zobaczyć oświadczyn - Wieżę Eiffla.

margoandme

enroute-blog

waideing

pinterest/pictoursparis

frenchweddingstyle

quoteko

unabodaoriginal

frenchweddingstyle

lalablu

lalablu

esem

frenchweddingstyle

Więcej Paryża znajdziecie na moim pinterescie.

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam Paryż tak jak Ty :) Miasto Świateł jest idealne na każdą okazję- to prawda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja trochę żałuję, że nie mam uwiecznionej mojej reakcji, ale oświadczyny były intymne, w magicznym miejscu, i choć nie takie jak sobie wymarzyłam, w stylu ostatnio wklejanego filmiku z reklamy.. to jednak wzbudziły we mnie szok i dużo radości... i nową miłość do miasta, w którym mogłabym żyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdę mówiąc, mnie równie romantyczna wydaje się Wenecja, Barcelona, Kraków czy Wrocław... Choć uwielbiam Paryż i chciałabym tam wrócić (dotąd byłam dwa razy), to jednak "kliszowość" tego miejsca trochę mnie odrzuca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wszystkie miasta, które wymieniłaś oceniam z perspektywy innych wspomnień, więc to im romantyzmu ujmuje, ale wow - wymieniłaś te, które uwielbiam. "Strzał" idealny :)

   Usuń
 4. Nasze zaręczyny były na 2634 m npm zimą, grube rękawice, buty narciarskie, kask na głowie, piękne słońce a w okół widok zapierający dech w piersiach. Uwielbiam to wspomnienie :) też nie mam zdjęcia pierścionka ( i też trochę tego żałuję ;) musi mi wystarczyć zrobione z ręki zdjęcie naszych roześmianych buź chwilę po. A tak przy okazji to pierwszy komentarz chociaż czytam już od jakiegoś czasu, myślę że będzie ich więcej. pozdrawiam ag.

  OdpowiedzUsuń
 5. zapraszamy do nas na oswiadczyy slub lub jakakolwiek inna romantyczna okazje www.slubwwenecji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje oswiadczyny tez mialy miejsce miejsce w Paryzu, ale w troche niekonwencjonalnej formie:

  https://www.youtube.com/watch?v=FjfcWjqcaUo

  OdpowiedzUsuń
 7. A dla mnie Paryż, jako miejsce do oświadczyn jest przereklamowany ;) Co mi po oświadczynach w miejscu, które jest miejscem oświadczyn dla milionów? Ja swoje zaręczyny (mega niespodziewane!) miałam w miejscu, które pod tym względem jest niezwykłe pewnie tylko dla mnie ;) I to jest piękne!

  OdpowiedzUsuń