poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Guest Libs, czyli ankieta z wesela


malaysiaweddingbells
To będzie chyba mój najbardziej kosmiczny pomysł. Postaram się jednak, aby nie raził zbytnio swoim niedopasowaniem do tego typu imprezy, a był złotym środkiem między tym czym być powinien i w jakiej roli ja bym go widziała ;)

Co mam na myśli pisząc "ankieta"? Ankietę ewaluacyjną. Poważnie. Gdy nie zajmuję się ślubami i sportowcami, to prowadzę szkolenia. Stąd zapewne moja ogromna potrzeba posiadania ewaluacji (lub chociaż informacji zwrotnej) do większości rzeczy które robię. Wspominałam Wam też kiedyś, że wesele (nie ślub) traktuję troszkę jak projekt do zrealizowania.
Tyle o mnie, teraz wróćmy do ślubów :)

Guest Libs
Na ślubach nie ma ankiet, chyba nawet nie wypada, aby były. Z jednym, coraz popularniejszym wyjątkiem - Guest Libs. Co to takiego? Pomysł na przepytanie gości w formie ankiety, często stosowany jako alternatywa dla księgi gości (pisałam o nim tu). O tym jakie pytania znajdą się w takiej ankiecie najczęściej decyduje Para Młoda decydując się na pytania o receptę na szczęśliwy związek, podróż poślubną, mieszkanie, posiadanie dzieci itp.

Na Guest Libs większą uwagę zwróciłam dopiero w momencie w którym wpadłam na pomysł dodania do GS i standardowych pytań czegoś od siebie, czyli pytania czysto ewaluacyjnego. Pytania, które w najprostszej formie brzmiałoby: "Co najbardziej podobało Ci się na weselu?". Ogromnie kusi mnie przeciwstawne pytanie ("Co byś zmienił?"), ale chyba nie wypada (nie opłaca się) go zadawać :D Rozpoczynam intensywne myślenie nad tym jakie dodatkowe, góra dwa, pytania ewaluacyjne na weselu mogłyby się sprawdzić. Macie pomysły?

Dla kogo GL, w tradycyjnym wydaniu, jest dobrym pomysłem?
GL jest przede wszystkim dla tych, którym nie brakuje odrobiny dystansu i poczucia humoru.
Są pytania na które ja nie chciałabym znać odpowiedzi gości. Nie wyobrażam sobie zapytania ich np. o to kiedy powinniśmy mieć dziecko. Istnieje cała masa tematów, które w GL sprawdzą się oraz takich, które wg mnie są nie do poruszenia. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na GL, to warto wybrać je z ogromną starannością, mając na uwadze to, że goście w zabawowych nastrojach mogą napisać wszystko.

3 komentarze:

 1. Moja przyjaciółka zastanawia się nad tym pomysłem :) dodałabym, że można by zamówić długopisy, którymi goście wypełniliby te ankiety, a potem wzięli je jako pamiątkę z wesela :)
  Swoją drogą, fajnie, że masz czas, żeby przeglądać te wszystkie inspiracje i móc je wykorzystać podczas swojego ślubu. Mnie się czasem wydaje, że u mnie było za prosto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz może gdzie znajdę GL po polsku? Chcę znaleźć coś i zrobić po swojemu, ponieważ sama nie wiem jak się do tego zabrać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. http://kreatywnyslub.com/2014/03/06/weselna-ankieta/ i http://www.slubnezakupy.pl/sklep,246,8778,ankieta_weselna_kol._love_20szt_hit_.htm :)

   Usuń