czwartek, 2 kwietnia 2015

Wiosenne inspiracje

Podobno wiosna to najpiękniejsza pora roku. Ja zawsze miałam problem z pokochaniem "przejściowych" pór roku. Uwielbiam lato, uwielbiam zimę, a wiosna i jesień zawsze wydawały mi się mało wyraziste ;) Podobnie mam z wiosennymi, ślubno-weselnymi motywami. Jest pastelowo, jest zielono, jest pozytywnie... Ale co więcej? Czym wiosna może się wyróżnić na ślubach i weselach?
Szukam...

Miejsce
Robi się cieplej, słoneczniej, piękniej... Późną wiosną można zdecydować się na wyjście z kościołów i urzędów w plener. Dla lubiących czystą, nasyconą zieleń, to idealna pora na ślub w terenie. Drzewa już nigdy w najbliższym roku nie będą tak doskonale zielone :) 
thelimoninja.com, Weddings Officiant (@Oficiante_Bodas) twitter

Dekoracje
Kwiaty, od konwalii, przez żonkile, po kwiat wiśni, a nawet trawę! Najlepiej, gdy kwiatami zastawione są całe stoły i odnosi się wrażenie, że wyrastają one z drewnianego stołu. Kwiatami można udekorować wszystko: okna, ścianę za Parą Młodą, wejście, jedzenie... 
Do kwiatów można dołączyć motywy bazi, ptaków i drewna.
Bukiety ślubne i przypinki
Wiosenne kwiaty należą do moich ulubionych, na czele z tulipanami i konwaliami. Są delikatne i bardzo dziewczęce, doskonałe na romantyczne śluby  :)


Stroje 
Jasne, pastelowe - suknia ślubna też może mieć kolor! |Wiosenne kolory, w minimalnej ilości, będą pasowały także typowo tradycyjnym mężczyznom :)
Z dużą ilością kwiatów. Na sukniach, we włosach, w biżuterii...Jedzenie i napoje
Lemoniady i owoce w każdej postaci (koktajle, puddingi). Jeszcze nie wszystkie, ale z każdym tygodniem będzie ich coraz więcej.
To moja ulubiona strona wiosny :)


Czym do ślubu
Czymś bez dachu... Albo pieszo :)


Na zewnątrz
Gry i zabawy! Wiosenne miesiące należą do pierwszych w których można spędzić na świeżym powietrzu także część wesela. Ruszając się i będąc ciągle aktywnym nie da się zmarznąć :)

Upominki dla gości
Typowo wiosenne. Małe kwiatki w doniczkach, paczki z nasionami - niech wszystko budzi się do życia... Z jadalnych upominków można postawić na miętówki lub świeże soki.


Motywy świąteczne i kolory
Mocne, nasycone kolory lub zupełnie przeciwnie... stonowane, spokojne i pastelowe.
Wiosna może nas zainspirować do zorganizowania wesela zgodnego z tradycjami świątecznymi: wielkanocnymi, a także słowiańskimi.

2 komentarze:

  1. Wspaniałe pomysły. Kocham konwalie, kwitnące drzewa i zieleń, ale wiosną bałabym się mrozu podczas ślubu. Zawsze chciałam wziąć ślub latem, bo wtedy nawet jeśli chłodno - to i tak ciepło. :)

    OdpowiedzUsuń