środa, 29 kwietnia 2015

Jak wybrać winietki?

Wybór winietek jest jednym z najprzyjemniejszych ślubnych wyborów. Jeśli nie chcemy zwyczajnych, papierowych karteczek na stole, możemy postawić na coś oryginalnego. A coś oryginalnego to... każda istniejąca na świecie rzecz, która mieści się na talerzu lub w jego pobliżu i jej obecność w tym miejscu ma solidne uzasadnienie (podyktowane choćby spójnością z motywem przewodnim wesela).

Na co powinniśmy jednak zwrócić uwagę wybierając, spośród morza inspiracji, te najlepsze winietki?

1. Miejsce w którym chcemy/możemy umieścić winietki.
Winietki, które ustawiamy na talerzu lub w jego pobliżu często potrzebują przestrzeni. Jeśli decydujemy się na serwowanie posiłków i przekąsek na stołach przy których siedzą goście, to nasze winietki mogą zwyczajnie nie znaleźć dla siebie na nich miejsca lub pozostać niewidocznymi dla gości. Na talerzach będą leżeć kluski do rosołu, a obok talerzy będzie cała masa półmisków, salaterek, pater itp. W takich przypadkach sprawdzą się winietki, które można umieścić np. na sztućcach, w kieliszku, itp.

2. Motyw przewodni.
Winietki to kolejny element, który powinien być spójny z motywem przewodnim. Organizując rustykalne i eko wesela można postawić na kwiaty, choiny, wianki, kamienie, w przepadkach ślubów morskich muszle, buteleczki z piaskiem lub odnieść się do innych dekoracji obecnych na sali.

3. Funkcja.
Jeśli planujemy wręczać gościom drobne upominki, to warto połączyć dwa rzeczy w jedną. Do prezentu (kwiatek, słodycz) możemy przyczepić winietkę. Inaczej? Winietka może pełnić funkcję menu lub mini harmonogramu wesela dla gości.

4. Na co Wy polecacie zwracać uwagę wybierając winietki?
 

5 komentarzy:

 1. Właśnie ja sobie myślę, że najfajniej jest to połączyć ze słodkim upominkiem. :) Choć te sukulenty wyglądają równie cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śląsk Cieszyński pozdrawia ponownie i melduje, że nasze weselisko to już historia i to fajna historia, i faktycznie nie było czym się stresować ;-)
  Co do winietek - rozkładała nam obsługa rano, bo dzień wcześniej też mieli imprezę i dali ciała... Kilka rozłożyli w złym miejscu ;-/ I miały być ładnie na widelcach (to były takie papierowe, śliczne motylki), a oni je wrzucili do kieliszków... Szkoda słów...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako wielbicielka prostoty kilka propozycji na pewno bym wykorzystała, aczkolwiek te nieco bardziej wyszukane również ładne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile pomysłów :) ale chyba te z muszelkami najładniejsze jak dla mnie ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się słoiczki i Cola ^^ kocham słodkości i tyle ;)

  OdpowiedzUsuń