wtorek, 13 czerwca 2017

Subiektywna lista najciekawszych miejsc na wesele w Polsce cz. 3

To będzie… dziwna część i dziwny wpis, bo znajdziecie w nim wszystko. Sale idealne na najbardziej wystawne przyjęcia, lokale nadające się do wypadu na śniadanie lub piwo, takie których zobaczenie w połączeniu ze ślubami wymaga wyobraźni, jeszcze więcej ciągle powstających stodół, miejsca kompletnie nie wpasowujące się w standardy ślubno-weselne, a raczej w klimat pt. "wyjedźmy nam w kilka osób na weekend". Każde z nich będzie wyjątkowe w zupełnie inny sposób. Bo sala to nie tylko wyjątkowe wnętrza (dla mnie to zawsze podstawa, bo chcąc nie chcąc – najprawdopodobniej najwięcej czasu spędza się wewnątrz i najwięcej zdjęć tam powstanie), ale także piękne otoczenie, możliwość stworzenia w nim nie tylko strefy chillout, ale i postawieniu namiotu (czasem należącego do sali, czasem wypożyczonego), wygląd zewnętrzny i fajni właściciele czy menadżerowie – który zrozumieją Was i pozwolą Wam na więcej (cóż, ja obiektywnie Wam fajności nie ocenię – mogę sobie tylko gdybać znając właścicieli lub widząc na jakie realizacje w swojej sali się godzą).

Wyjątkowo w tym wpisie znajdziecie sporo obiektów z terenów woj. dolnośląskiego. Dolnośląskiego, które odkładałam z myślą "zrobię o nim osobny wpis". Ale jednak nie zrobię, bo brak kilku miejsc w moich ogólnopolskich zestawieniach... jest totalnie niewłaściwy i zaczyna kłuć w oczy ;)
 

Dworek i Patio na Wodoktach
Lokalizacja: Otwock Wielki, woj. mazowieckie
Ilość osób: do 120 (Patio) i 250 (Dworek)
Z jednej strony Dworek, z drugiej Patio. Wszystko połączone przepięknym ogrodem, stawem i zielenią.
Dworek na Wodoktach ma niepowtarzalny klimat, piękną architekturę, jest trochę  jak miejsce ze starej, rewelacyjnej książki do której chciałoby się przenieść.
Patio na Wodoktach to druga, kameralna, sala, z nowoczesnym zapleczem, przepięknym widokiem na staw, ogrodem letnim, pergolą i przeszkloną fasadą przy części tanecznej.


Dworek na Wodoktach
Patio na Wodoktach

Endorfina Foksal
Lokalizacja: Warszawa, woj. mazowieckie
Bardzo długo (od dwóch lat?) zastanawiałam się nad umieszczeniem na liście tego miejsca. No bo "Heloł, ale Endorfina?" ;) To miejsce jest tak bajkowe, że aż… przekracza moje granice bajkowości, normalności i zdrowego myślenia o lokalach na wesele. Ale jest – bo zachwyca i w swojej kategorii nie ma konkurencji.
Aby przyznać mi rację, wystarczy zerknąć na opis miejsca: "W jednej znajduje się zabytkowy kominek i antyki, w drugiej nowoczesne meble i wyrafinowana sztukateria. Prawdziwym jednak rarytasem, wyróżniającym te wnętrza jest taras i ogród, gdzie wiosną i latem słychać szum fontanny i śpiew ptaków.". I przepiękna oranżeria!
Zdjęć z wesel w Endorfinie znajdziecie caaaaaałą masę (tu, tu, tu, reszty szukajcie sami).


Endorfina Foksal

Folwark Ruchenka
Lokalizacja: Ruchna, woj. mazowieckie
Ilość osób: 150
Cudowne tu jest… wszystko! Idealne miejsce na stuprocentowo rustykalne przyjęcie, takie gdzie można wziąć ślub w plenerze, zorganizować grilla i kino pod gwiazdami, a - już niedługo - dzień po wylądować w ekscentrycznym SPA (poklikajcie myszą i powędrujcie po ich stronie, gwarantuję, że będziecie oczarowaniami). Wg informacji ze strony "Jest to najstarsza w Polsce, oryginalnie zachowana stodoła, profesjonalnie przygotowana pod kątem organizacji przyjęć.".
A jeśli stodoła to dla Was za mało – znajdzie się i namiot na 500 osób ;)


Folwark Ruchenka - Barn House

Gorzelnia 505
Lokalizacja: Połajewo, woj. wielkopolskie
Postindustrialne wnętrza XIX wiecznej gorzelni zaadaptowane zostały na restaurację specjalizującą się w staropolskich potrawach przyrządzanych z lokalnych produktów i pokoje gościnne. Obiekt położony jest nad trzema stawami i w otoczeniu pięknego parku.
Kawkowo 
Lokalizacja: Nowe Kawkowo, woj . warmińsko-mazurskie
A w Kawkowie ogromna stodoła, w której znajduje się  parkiet z drewnianą podłogą o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Z okazją do wylegiwania się w hamakach zawieszonych na dwustuletnich bukach, jedzenia jabłek z sadu i spędzenia wieczorów przy ognisku.
W gratisie w okolicy znajdziecie Lawendowe PoleCamp Spa :)


Kawkowo

L'Entre Villes
Lokalizacja: Sopot, woj. pomorskie
Ilość osób: do 100-120
L'Entre Villes to połączenie wykwintnych, artystycznych wnętrz restauracyjnych z wyśmienitą kuchnią. Miejsce zachowało swój unikalny charakter ponad stuletniej willi, z charakterystycznymi drewnianymi detalami i elewacją, kilkoma salami i oranżerią – miejscem dzięki któremu obiekt znalazł się na tej liście :)

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu.

B&W Photography

Letnia Sala Koncertowa, Centrum Paderewskiego
Lokalizacja: Kąśna Dolna, woj. małopolskie
Ilość osób: max przy stołach - 200 osób, układ teatralny - 350 osób
Sala koncertowa, z wnętrzem jak w zadbanej stodole i pięknym otoczeniem. Oferuje możliwość przygotowania posiłku w sali (catering) lub w plenerze (grill, ognisko).
Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu.


ANTONI FOTOGRAF

Osada Dębowo
Lokalizacja: Kiersztanowo, woj. warmińsko-mazurskie
Osada Dębowo znajduje się w samym sercu Warmii, terenów pełnych lasów, pól i jezior. Miejsce stworzone dla szukających odpoczynku, ciszy, obcowania z przyrodą.  A po weselu, w Stodole Biesiadnej, można odpocząć w klimatycznej saunie. 

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu i tu.

B&W Photography

Pałac Kamieniec
Lokalizacja: Kamieniec, woj. dolnośląskie
"Dzięki przytulnej, domowej atmosferze stwarza idealne warunki na zorganizowanie kameralnej rodzinnej uroczystości takiej jak przyjęcie weselne, urodziny, imieniny czy rocznica ślubu.". I coś w tym jest, bo sala ze zdjęcia wygląda jak… kuchnia/jadalni babci, tak domowo, tak ciepło, tak normalnie, a przy okazji w modnym skandynawskim stylu (i tak poważnie – mój prywatny dom do tak wyglądającego miejsca aspiruje). A po opuszczeniu kuchni można przenieść się na piknik czy grilla w ogrodzie, do sauny lub na dalszy spacer po jednym z moich ulubionych terenów na Dolnym Śląsku.
No i… "Nie ma nic bardziej wyjątkowego…. niż Pałac na wyłączność.".


Pałac Kamieniec

Pokrzywnik 11 
Lokalizacja: Pokrzywnik, woj. dolnośląskie
Ilość osób: kameralne przyjęcie
"Na krańcu świata, z dala od głównych szlaków, w bok od powiatowej drogi, w otoczeniu wzajemnie przesłaniających się bliższych i dalszych szczytów Pogórza Izerskiego, oraz królującej na horyzoncie Śnieżki, kryje się Pokrzywnik. Widziany z oddalenia na tle Zamkowej Góry z surową bryłą Maciejowieckiego dworu, zdaje się przynależeć do niego jako podgrodzie, a nie istnieć osobno na sąsiednim wzniesieniu. Od północy ochrania go niby archaiczna fosa - Dziki Wąwóz z wartkim potokiem spływającym do Bobru cicho sunącego poniżej Zapory Pilchowickiej. Od wschodu strzegą go na kształt średniowiecznych wież wulkaniczne stożki Gór Kaczawskich, a od południa przypominająca stary obronny wał masywna ściana Karkonoszy."
I ja naprawdę już nic nie muszę dodawać. Poza tym, że to nie jest miejsce na normalne wesele. To miejsce na niezwykły dzień :) 

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu.

fotokrajewska.pl Gosia Krajewska fotografia ślubna

Skaczący Młyn
Lokalizacja: Mściszew, woj. wielkopolskie
Ilość osób: do 120 osób w trzech salach
Cegła, białe drewno i biel we wnętrzach, bliskość Warty (można pływać i tańczyć przy ognisku!), malownicza okolica to wyjątkowe atuty Skaczącego Młyna. To jedno z tych miejsc, które podziwia się w środku, z zewnątrz i z drugiej strony zbiornika z wodą ;)

Największa sala w Młynie pomieści do 100 osób, a zadaszone miejsce do grillowania do 70 osób.
Kilka fajnych zdjęć z tego miejsca znajdziecie tu i tu.

Skaczący Młyn

Spichlerz Galowice
Lokalizacja: Galowice, woj. dolnośląskie
Ilość osób: 120
To nie była miłości od pierwszego wejrzenia… Może od trzeciego bądź czwartego ;) Spichlerz to ponad trzystu letni budynek, który jest siedzibą m.in. Muzeum Powozów. Na jego terenie znajduje się kilka sal i zadaszona i obudowana wiata, która, z otaczającymi ją terenami, w całym zestawieniu prezentuje się najciekawiej.
W ramach dodatkowych atrakcji w Spichlerzu można korzystać z oryginalnej konnej kuchni polowej, pieca chlebowego i miejsca na ognisko. Ciekawym urozmaiceniem, każdej imprezy mogą być również zawody chodzenia w kieracie, gra w bule na specjalnie przygotowanym boisku, dyskgolf czy rzut podkową do celu ;)
 

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu i tu.

Planujemy wesele

Stalowa52
Lokalizacja: Warszawa, woj. mazowieckie
Artbistro i Arthotel :) Zlokalizowana w zrewitalizowanej kamienicy na warszawskiej Pradze. Nietypowy charakter miejsca podkreśla wyeksponowana czerwona cegła i industrialna zabudowa przeszkolonego patio. Znajdziecie tu niebanalną i zdecydowanie nieweseloną kuchnię i miejsca noclegowe w kilkunastu pokojach o loftowym charakterze.

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu.

Artbistro Stalowa52

Stodoła u Jojo
Lokalizacja: Rzepiska, woj. małopolskie
Ilość osób: 80
Idealnie to miejsce opisują słowa: "Jest tu bowiem wszystko i wszędzie!" Wnętrze wypełniają przedmioty przywiezione z licznych podróży po całym świecie. W każdym kącie znajdziesz obiekt przykuwający uwagę na dłużej i dłużej.
Jeśli stodoła to dla Was za mało, jeśli chcecie skorzystać z pięknego otoczenia, możecie zorganizować pół plenerowe przyjęcie pod namiotami i przy ognisku.
No i… całkiem stąd blisko do Zakopanego ;)

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu, a z sesji tu.

Maciej Cioch Fotograf / Stodoła u Jojo

Szklana Stodoła, Uroczysko Motycz
Lokalizacja: Motycz, woj. Lubelskie
Liczba osób: 200
W tym wpisie zauważycie, że im więcej szkła, tym bardziej jestem na tak :) I to nie dlatego, że widać przez nie zielone drzewa, ale dlatego, że z ciepłego wnętrza…  można oglądać padający deszcz lub śnieg :)
To fajna alternatywa dla tych, którym drewniane wersje stodół się nudzą, dla tych, którzy szukają ciekawego miejsca na wschodzie kraju (a ja doskonale wiem jak to trudne). Na terenie Stodoły znajduje się ogród w stylu angielskim idealny na weselne spacery, część terenu przeznaczona do uprawiania sportów - boiska (futbolowe, siatkowe), kort tenisowy, wygodne miejsce ogniskowo-grillowe, wyposażone również w kamienną wędzarnię, oraz kompleks dla dzieci (z domkiem na drzewie i leszczynowym tunelem).


Szklana Stodoła

Ślub w Jurcie
Lokalizacja: pod Krakowem lub gdzie tylko zechcecie :)
Ilość osób: 60-80
Mieszkacie w miejscu w którym nie ma żadnej fajnej sali i zazdrościcie wszystkim innym ciekawych obiektów w okolicy? A może marzy Wam się ślub na działce niedaleko Waszego domu? To może... zdecydujcie się na jurtę, która, wygląda pięknie i podobnie jak tradycyjne namioty dojedzie gdzie tylko zechcecie. Jurtę możecie postawić niemal wszędzie (właściciele pomagają też w szukaniu terenu ;)) i cieszyć się przyjęciem w naturalnym i pięknym stylu.
Brzmi skomplikowanie? Poza jurtą możecie wynająć meble, zewnętrzne parkiety, a także koordynację wszystkich elementów wesela :)

Zdjęcia z wesela (i jednej sesji w tym miejscu) możecie zobaczyć tu, tu, tu, a tu znajdziecie jeden z moich ulubionych filmów.

ANTONI FOTOGRAF

Wierzbowe Ranczo
Lokalizacja: Budy Michałowskie, woj. mazowieckie
Ilość osób: 170
Obiekt posiada dwie, połączone łącznikiem, sale (Oranżerie i Biesiadną), każdą w innym, niepowtarzalnym stylu. Ranczo oddzielone jest od szosy 200-metrowym pasem drzew, co wpływa na kameralną oraz bezpieczną atmosferę pobytu.
Dodatkowymi atrakcjami w hotelu są możliwość pogłaskania koni :), przejażdżki bryczką, w siodle czy kuligi i spora ilość gier i zabaw. I okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z zielenią i zwierzętami w tle.

Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu i tu.

Rafał Bojar

Zacisze Anny Korcz
Lokalizacja: Pomiechówek, woj. mazowieckie
Ilość osób: 250-300 
Przeszklony (tak, przesadzam z radością) budynek położony nad brzegiem rzeki Wkry, otoczony 5,5h parkiem, dający rewelacyjne możliwości do zabawy w plenerze. Poza standardowym przyjęciem weselnym w Zaciszu istnieje możliwość zorganizowania (poprawinowych lub weselnych?) spływów  kajakowych, jazdy quadami czy kuligów połączonymi z ogniskiem. 
Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu i tu.

Zacisze Anny Korcz

Złoty Jar
Lokalizacja: Złoty Stok, woj. dolnośląskie
W większości na stronach sal przeczytacie górnolotne bzdury. Tu przeczytacie coś co brzmi pięknie i co ja, obserwując to jak działają Meg i Maciej, widzę. "To nie tylko pensjonat, ale miejsce spotkań, cichy zakątek w górach, pełen dobrej energii i ciepła.". To nie tylko stuletnia willa otoczona drzewami i schowana przed światem (z takimi miejscami na ślub w plenerze), to miejsce z historią i chyba jak na razie jedyne o którym od ludzi słyszałam "O, X lat temu moi rodzice mieli tam wesele." :)
Zdjęcia z wesela w tym miejscu możecie zobaczyć tu.

Fot. Paulina Prowińska / Złoty Jar

Mały Gratis - Przepitki & Przekąski 
Lokalizacja: Przepitki, woj. mazowieckie
"Przepitki & Przekąski to przestrzeń, w której 4 ściany zastępują leśne drzewa". O tak, bo…

A gdyby tak… dodać do tej listy miejsce, które jeszcze nie istnieje? Miejsce, które się buduje (stodoła oczywiście!), ale już organizuje śluby w plenerze i wesela pod namiotem. Powstaje, ale już inspiruje i zapowiada się pięknie :)

Przepitki & Przekąski

15 komentarzy:

 1. wow, ale super miejsca na wesele!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorzuciłabym jeszcze "Gościniec za Borem" w Zaborowicach woj. świętokrzyskie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nie znałam tego miejsca! Super, że i świętokrzyskie się rozpędza :)

   Usuń
 3. A Słyszałaś może coś o Country Parku Pod Gajem? Jestem bardzo ciekawa tego miejsca ale nie mogę znaleźć nic konkretnego

  OdpowiedzUsuń
 4. Mega dobra robota! Super, że pomagasz w znalezieniu miejsca na organizację wesela, bo to naprawdę najtrudniejsze zadanie. Ja długo szukałam odpowiedniego miejsca na mazowszu, ostatecznie dość przypadkowo trafiłam na Folwark Ruchenka. Gdy przyjechaliśmy tam w zimę to jeszcze było wiele rzeczy w planach.. ale i tak decyzja była prosta :)
  Widać po rankingu, że teraz już z roku na rok powinno być prościej, bo powstają naprawdę piękne miejsca, tworzone przez młodych ludzi.
  Powodzenia NPM!

  OdpowiedzUsuń
 5. L'Entre Villes rozważałam jako miejsce na swoje wesele, jednak należy pamiętać, że restauracja zlokalizowana jest przy najbardziej ruchliwej ulicy w mieście i niestety, kiedy ją odwiedziliśmy ciągle słychać było szum przejeżdżających aut. Nie trafiliśmy też na tę zachwalaną przez wielu wyśmienitą kuchnię, która dla nas była raczej słaba - moja kaczka była tak twarda, że poprosiłam kelnera o inny nóż - przyniósł nóż do steków, który dużo lepiej sobie z nią nie radził ;) Na obiad bym tam nie wróciła. Nno i ostatni minus, że generalnie poziomy są dość małe, więc przy 100 osobach jest ciasno, a do tego dochodzi koedukacyjna łazienka. Także w grę wchodziło albo mniej gości albo wynajęcie dwóch poziomów. Ale ogólnie miejsce naprawdę bardzo ładne, niewymagające dodatkowej dekoracji. Na małe przyjęcie (albo bardzo duże, na całą willę) warto rozważyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomocy pomocy pomocy :( są jakieś ładne miejsca oprócz Szklanej Stodoły w lubelskim?, ogólnie miejsce jest super i widziałam je też w polecanych własnie tu na blogu, ale jest jeden problem jeśli będzie gorąco to tam nie ma klimatyzacji i będzie bardzo duszo... a jeśli będzie zimno to z opinni slyszalam ze wśrodku jest tak jak na dworze tylko że nie wieje :( więc kicha troszkę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cz udało Ci się coś podobnego namierzyć w lubelskim? Proszę o pomoc.

   Usuń
 7. Kolejne cudowne miejsca! Tylko wciaz malo Slaska :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym dodała hotel Nad Przełomem u podnóża Trzech Koron w Pieninach!!

  OdpowiedzUsuń
 9. To już trzecia część, a w łódzkim nadal nic :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, na sierpień szukam czegoś rustykalnego i nic nie ma :(

   Usuń
  2. dziewczyny wytropiłyscie cos w łòdzkim ???Też przekopuje internet i nic ...

   Usuń
 10. Hej chciałbym zorganizować wesele pod warszawą Może polecicie jakieś fajne miejsce?

  OdpowiedzUsuń