czwartek, 13 sierpnia 2015

Pomysł na podróż i sesje poślubną: Dubrownik

Dubrownik to jedno z moich ulubionych miast w Europie. Żadne inne, poza Wenecją, nie robiło i nie robi nieustannie na mnie tak niesamowitego wrażenia. Nie mogłabym więc nie uznać go za doskonałe miejsce do zrobienia poślubnej sesji - wśród słońca, błękitu wody i morza pomarańczowych dachów :)

Oglądacie "Grę o tron"? Jeśli tak, to z pewnością znacie Dubrownik, a dokładnie fragmenty Starego Miasta, które "gra" Królewską Przystań. Jeśli urok miasta został doceniony przez osoby, które poszukiwały niezwykłych miejsc, to w tym Dubrowniku musi coś wyjątkowego się kryć ;)


Wbrew pozorom, choć nie gwarantuję, że po debiucie Dubrownika w GOT będzie podobnie, Stare Miasto, pomimo tłumu turystów, da się spokojnie przejść, a na murach czy w wąskich, klimatycznych uliczkach zrobić zdjęcia na których nie będzie żywej duszy w pobliżu 10 metrów. Dubrownik najpiękniejszy jest poza głównymi ulicami, w miejscach w które turystom nie chce się wejść (bo pod górkę i po schodach) ;)


Jeśli wybieracie się w podróż poślubną do Chorwacji, to powinien być to obowiązkowy i wg mnie najważniejszy punkt wycieczki (z pomięciem osób, które naturę stawiają zdecydowanie ponad miastami - wtedy macie Plitvice lub Park Rzeki Krka - tu się da wejść do wody na "straszne sesje w wodzie" ;) ).


Co na Starym Mieście jest warte uwagi? Trzeba je po prostu obejść, zaglądając w każdy kąt. Piękne widoki oferują mury obronne (nie wejść na nie to grzech). Jeśli już o murach mowa, to znajdziecie ciekawe bramy i baszty. Piękne ulice (np. główna Stradun), uliczki, pałace (Rektorów, Sponza), klasztory (Dominikanów, Klarysek, Franciszkanów), katedry (Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny), kościoły (np. Kościół Św. Ignacego do którego dochodzi się pięknymi schodami, taką miniaturową wersją Schodów Hiszpańskich z Rzymu), studnie.


Jeśli nie przeszkadza Wam widok budynków kościelnych i lubicie włoskie klimaty, to... Dubrownik musi się Wam spodobać :) Fot. NPM i PM

4 komentarze:

 1. Osobiście polecam Vezeley i Corbigny (Francja) :) Miasteczka mają cudowny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sesja w takim bajecznym miejscu, nie może się nie udać :) Piękne niebieskie niebo, romantyczne uliczki, widok na morze - marzenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie Dubrownik oferuje moc atrakcji i moze byc nawet czyms wiecej dla Nowozencow niz tylko miejscem sesji poslubnej. Zerknijcie na: www.idoindu.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miasto! Szkoda że tam nie ma fotobudki. Miałam tam ślub a chciałam wykorzystać te atrakcję. Mimo to miejsce cudowne na podróż poślubną.

  OdpowiedzUsuń