środa, 21 maja 2014

Prezent dla najważniejszej osoby

bridalguide
Zabiegani, zajęci załatwianiem najpilniejszych spraw, zestresowani zbliżającym się terminem ślubu i ilością rzeczy do zrobienia na wczoraj, zapominam o tym co w dniu ślubu jest najważniejsze - o sobie. I o nim. Nie pominiemy podziękowań dla rodziców, prezentów dla gości, a nie pamietamy, że dzień ślubu to nie tylko nasze wspólne święto, ale także wyjątkowe dla każdego z nas z osobna.

Z pewnością w dniu ślubu Para Młoda zasługuje na prezenty. Nie tylko te od gości, ale także drobne rzeczy wręczane czy zrobione z myślą o sobie. Narzeczeni również mogą wymienić się wyjątkowymi, spersonalizowanymi prezentami! Jakimi?

1. List z przysięgą.
W wieku 10 lat znałam przysięgę z USC na pamięć. Po 5 latach stwierdziłam, że jest beznadziejna i ją zapomniałam (dokładnie tak). Nadal powtarzanie za księdzem czy urzędnikiem (bez minimalnej chęci do nauczenia się tego na pamięć!) uważam za nudne, zwyczajne i bez wyrazu. Wszyscy klepiemy tę samą regułkę (wiem, trzeba) i nie dodajemy nic od siebie.
Stałe słowa przysięgi mają jeden plus: dają nam poczucie bezpieczeństwa. Powtarzamy za księdzem, który zawsze może nas poprawić czy przypomnieć zapomniane słowo oraz nie wymagają od nas większych emocji, które wzbudza własnoręcznie napisana przysięga. Nie będziemy płakać, nie załamie nam się głos,a nawet jeśli, to i tak w znacznie mniejszym stopniu.
To czego nie ułatwia nam kościół i USC, możemy jednak zrobić sami dla siebie. Możemy napisać do siebie listy w formie przysięgi, na kartce papieru (bo tak najłatwiej) zawrzeć najważniejsze słowa, wręczyć je sobie dzień przed ślubem i przeczytać następnego dnia po przebudzeniu (tak, aby nie rozmazać makijażu i zdążyć ochłonąć).

2. Prezent.
Coś materialnego, coś o czym nasz partner marzył od dawna lub wiemy, że sprawi mu to dużą frajdę. Skok na bungee? Wizyta w SPA? Lot paralotnią? Masaż czekoladowy? Degustacja piwa? Indywidualna lekcja tańca? Nurkowanie? Zakupy ze stylistką? Jazda Lamborghini? Sesja fotograficzna? A może pomysł na wspólne spędzenie czasu? Wycieczka? Lot balonem? Degustacja czekolady?
Prezent, który stworzy wspomnienia.

3. Niespodzianka podczas wesela.
Wesele zazwyczaj jest zaplanowane od A do Z. Przewiduję, że będę świadoma tego co wg planu powinno dziać się w każdej jego minucie. Czy jednak taka kontrola i przewidywalność jest konieczna? Pomimo faktu, że mnie to odpowiada, to nie miałabym nic przeciwko niespodziance podczas ślubu.
Jakiej? Granice są tylko w Waszej wyobraźni.
Dla przykładu: zawsze można zadbać o wyjątkowe wykonanie piosenki dla naszej drugiej połówki (tu możecie przeczytać i obejrzeć jedną z takich niesamowitych historii).

8 komentarzy:

 1. Ehmmmm... właśnie co ofiarować ukochanemu o to pytanie ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle trafiasz w sedno, świetnie napisany post, w ogóle super pomysł by o tym napisać - mam wrażenie, że często pary w dniu ślubie o sobie zapominają, że są dla gości, a nie dla siebie - a przecież nie tak być powinno.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie niezwykle wzruszające było kiedy mój teraz już Mąż na dzień ślubu przygotował dla mnie płytę z naszymi piosenkami i poprosił moja mamę żeby włączyła mi ją w chwili największego stresu :) cudowna chwila :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja zrobiłam prezent "50 powodòw dla ktòrych Cię kocham". Mòj Mąż uwielbia gumy rozpuszczalne Mamba (tak mu zostało z dzieciństwa ;-)). Każdą małą kosteczkę gumy okleiłam kolorową karteczką z ręcznie napisanym powodem miłości :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pomysly jednak jesli chodzi o kosciol i przysiege to po za ta zwykla standardowa jest tak naprawde 4 do wyboru i nikt oczywiscie nigdy o tym nie mowi,dowiedzielismy sie o tym na kursie przedmalzenskim bo mysle ze trafilismy na super ks i tlumaczyl nam cala oprawe ze to od mlodych zalezy co chcesz wybrac tyczy sie to rowniez czytan, psalmu nie musi byc "oklapanie i standardowo" jak u wszystkich. Wracajac do postu pomysl z prezentem ktory stworzy wspomnienia genialny chyba sama nad takim pomysle! :)

  OdpowiedzUsuń