środa, 13 lipca 2016

Ślub i wesele w wirtualnej rzeczywistości :)

viitoaremireasa
Podczas ślubnych przygotowań internet i nowe technologie mogą posłużyć Wam nie tylko jako źródło inspiracji czy praktyczne narzędzia ułatwiające organizację*. To dopiero początek. Jeśli Wy i Wasi goście jesteście przyzwyczajeni do korzystania z nich i w wirtualnym świcie czujecie się jak ryba w wodzie, to mogą okazać się świetną formą weselnych atrakcji.

#hashtagwedding
Na początek - najpopularniejsza forma wykorzystania obecności gości na weselu i w mediach społecznościowych :) Stworzenie własnego, unikalnego (czasem imiona i data to mało i... nudno), będzie miało w sobie elementy brandingu wesela, ale także może okazać się świetną pamiątką :) Nieobecni na weselu będą mogli śledzić przebiega Waszego dnia (podstawowa zasada wrzucania ślubnych zdjęć jest jedna: nie wrzucać zdjęć czegoś czego Ona lub On jeszcze nie widzieli lub co im by się nei spodobało), a Wy w jednym miejscu znajdziecie wszystkie zdjęcia zrobione przez gości z możliwością obejrzenia ich tuż po zakończeniu wesela, będziecie mieli możliwość stworzenia niepowtarzalnego albumu ślubnego - relacji z tego dnia oczami Waszych gości.

Ślubne selfie
Ciężko w tym punkcie napisać mi coś mądrego, bo sama selfie unikam i w swoim życiu dorobiłam się jakichś trzech. Ale jeśli macie do tego naturalny lub pozytywny stosunek, to... warto ten pomysł rozważyć :)
Po co Wam takie zdjęcie? Dobrze zrobione selfie może nadać się do wstawienia w ramkę i z pewnością będzie w nim więcej luzu i energii niż na tradycyjnie ustawianych zdjęciach. To także jedna z alternatyw dla tradycyjnej fotobudki czy polaroidowej księgi gości. Zamiast gadżetów możecie wykorzystać udekorowaną ścianę/przestrzeń (podpisaną jako Selfie Station), a atrakcja i ozdobą zdjęcia będzie sama forma jego wykonania :)

Relacja filmowa
Kojarzycie zdjęcie na którym podczas ceremonii zaślubin w pierwszym rzędzie siedzi laptop? Lapotop, który jest doskonałym łącznikiem między Parą biorącą tu i teraz ślub, a osobą, która nie może w tym dniu być z Parą Młodą. I niby jej ciałem nie ma, a jednak jest :)
Relacje na żywo ze ślubu i wesela umożliwiają choćby Skype, Periscope czy Snapchat.
Możecie poprosić gości o nagrywanie fragmentów z każdej ważnej chwili w tym dniu, a nawet stowrzyć taką... foniczną ksiegę gości :)
Są wesela na których DJ sam nakładnia gości do nagrywania Pary Młodej np. w trakcie pierwszego tańca. Pamiętajcie, że jeśli czegoś takiego sobie nie życzycie, to warto o tym obsługę wesela urzedzić, bo możecie się miło/niemiło zaskoczyć ;)

Virale
Samo publikowanie zdjęć i filmów jest elementem uczestniczenia w wirtualnej rzeczywistości. Te najfajniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej jakieś mają szansę stać sie viralami i wręcz obiec świat. Tak jak ten lub ten film :)
Ewentualnie macie szansę na zostanie ślubnymi celebrytami w Polsce ;)

Ślub bez paparazzich
Dla kontrastu, na przekór, z miłości do fotagrafów i z czystego przekonania, że się nieprofesjonalnych zdjęć nie chce powstał ten pomysł. Jedni informują o swoim hashtagu i proszą o wrzucanie zdjęć do sieci, drudzy proszą o zaniechanie robienia zdjęć i kręcenia filmów.
Dlaczego? Aby nie utrudnić pracy fotografowi (tu można ten zakaz ograniczyć np. do samej ceremonii ślubu) i aby mieć kontrolę nad zdjeciami na których ląduje się w interencie.

*o tym niedługo będzie oddzielny wpis :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz