piątek, 2 marca 2018

O złotej sukience, łące, alternatywności i tym, że nieważne jak, ważne z kim

Macie czasem tak, że zobaczycie jakiś mały wycinek rzeczywistości, jedno zdjęcie, jeden element garderoby, jedną czyjąś minę zbudowaną przez kilka emocji i już w tym momencie wiecie, że chcecie więcej i na to więcej będziecie czekać i polować (czyli śledzić miejsca, które to więcej mogą Wam zaoferować). Ja dokładnie tak miałam z tym ślubem, a dokładniej… z pewnym zdjęciem i sukienką tej Panny Młodej.

 
Sukienka 
Bo czy ta sukienka nie jest genialna?! Jest, jest, jest. Jestem wielką fanką projektów Angeliki Jakubas, "marzy mi się Polska" w której… więcej Panien Młodych będzie decydowało się na jej sukienki, a śluby i wesela będą… jeszcze lżejsze i jeszcze mniej ślubno-weselne ;) A Angelika tym co tworzy daje mi poczucie, że to jest możliwe. 

Ślub i wesele 
(dla jasności: dla mnie każde spotkanie po ślubie mieści się w definicji wesela, bez znaczenia ile trwa i jak wygląda). 
Pozwolę tu sobie zacytować Krzyśka, autora zdjęć:
"Materiał jest dość specyficzny, tzn. nieco inny od typowych ślubów (nawet tzw. alternatywnych) - złota suknia, miejsce zupełnie nie ślubne (pierwszy raz był tam ślub), żadnych pierwszych tańców, tortów etc. Po prostu dobra muza, alkohol i narkotyki;)".
Brzmi jak pomysł na dobry dzień, prawda?
A co Wy lubicie w ślubach najbardziej? Ja ludzi zawsze na pieszym planie i to co oni za sobą niosą: okazje do spotkań, rozmów, dzielenia się emocjami, spontanicznością i fantastycznego spędzania czasu w gronie ulubionych osób. Z myślą, że nieważne jak, ważne z kim (lub: ważne jak, ważniejsze z kim)… i w zgodzie ze sobą :) 

Alternatywność 
Też macie wrażenie, że wszechobecne używanie słowa "alternatywny" trochę nam tę alternatywność… oddala i wypacza? Wypacza, a te zdjęcia są na przekór wypaczaniu!

PS. Moi stali, wierni i niezawodni ;) czytelnicy znajdą w tym materiale, pośród gości, pewną parę, której zdjęcia ze ślubu i wesela mieli okazję kiedyś u mnie na blogu zobaczyć. Uwielbiam takie rzeczy odkrywać! 


6 komentarzy:

 1. Niesamowite zdjęcia! Wspaniałe i bardzo nietypowe wesele!

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie coś mi się marzy..!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia, wspaniały klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Inne kolory sukien ślubnych niż białe są bardzo odważne. Brawo za odwagę! ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękny reportaż i jakże oryginalny ślub.

  OdpowiedzUsuń