wtorek, 24 maja 2016

Alternatywy dla rzucania bukietem ;)

Alternatywa... to bardzo fajne słowo :) Odrywa od tradycji i umożliwia nowe, kreatywniejsze wybory. W przypadku rzucania bukietem możemy nie tylko zamienić go na inny przedmiot, ale także zadbać o ciekawszą formę przekazania go kolejnej osobie :)
Jaką?

Zabawa ze wstążkami
Tym co najbardziej podoba mi się w tej zabawie jest fakt, że jest widowiskowa i bardzo fotogeniczna. Same przyznajcie, czy te wstążki na zdjęciu nie wyglądają rewelacyjnie? To także wyjątkowo sprawiedliwa gra - nie ma, że Kasia przed Martę się wepchnie, podepta jej buty i przechwyci bukiet (ale jest też druga strona medalu - przed takim bukietem się nie ucieknie) ;) 
Na czym polega zabawa? Każda dziewczyna uczestnicząca w zabawie dostaje do ręki wstążkę, której drugi koniec przywiązany jest do bukietu Panny Młodej stojącej w środku koła.  W trakcie trwania zabawy Panna Młoda kolejno odcina wstążki, a bukiet ląduje w rękach dziewczyny, której wstążka nie została przecięta do samego końca :) W alternatywnej wersji wstążki nie muszą być przecinane, Panna Młoda jedynie rzuca bukiet (tu już nie ma sprawiedliwości ;)).

ricardo vieira

Skrzynia z bukietem
Potrzebna Wam będzie skrzynia, pudełko, klatka... Cokolwiek w co można schować bukiet i zamknąć na klucz. Właściwy kluczyk ląduje w koszyku razem z innymi fałszywymi kluczami, a dziewczyny po wylosowaniu kluczy po kolei podchodzą do skrzyni i próbują otworzyć kłódkę.


Rzutki lub piñata z bukietem do rozbicia :)


Bukiet dla...

- par z najdłuższym stażem małżeńskim na weselu :)
Wystarczy do zabawy zaprosić wszystkie małżeństwa obecne na weselu i w trakcie tańca co jakiś czas eliminować te z krótkim stażem (np. "teraz na parkiecie zostają tylko pary, które są małżeństwem od co najmniej 15 lat" itp.). Jeśli chcecie bukiet wręczyć dziadkom, to prawdopodobnie będzie idealna okazja (tylko nie pomylcie siew wyliczeniach!).

Pytania możecie dowolnie ułożyć/modyfikować i zamiast wybrać parę z najdłuższym stażem możecie wybrać tę najbardziej zgodną itp. ;)

- najważniejszych kobiet :)
Troszkę jak toast, troszkę jak podziękowania, troszkę jak... kolejna okazja do wzruszenia się. Słyszałyście o bukiecie, który składa się z kilku odrębnych bukietów? Podczas takiej "zabawy" możecie magicznie bukiet rozdzielić i każdej ważnej osobie (albo nawet każdej pannie, jeśli preferujecie taką wersje zabawy) wręczyć po jego fragmencie (w połączeniu z miłym słowem?).

- dla pary, która najszybciej po Was bierze ślub :) 
Pomysł, który wykorzystaliśmy u siebie. Fajny, bo nikogo nie zmusza do tańczenia z obcą osobą i nikomu nie wróży niechcianego ślubu. Jak taką zabawę przeprowadzić? Podobnie jak przy wyborze par z najdłuższym stażem małżeńskim, eliminując pytaniami o związek i kolejne jego etapy :)

dla nowej narzeczonej :)
Film jest tu najlepszym komentarzem :)Idź i sobie weź, czyli dla odważnych (kobiet i mężczyzn!) ;)


Dla najlepszej tancerki :)
Lekko oczepinowy, ale... ciut fajniejszy, łączący przekazywanie bukietu z zabawą oczepinową) ;) Wszystkie chętne kobiety wychodzą na środek parkietu, tańczą do kobiecej piosenki (amerykański przykład - Beyonce i "Run the World", ja proponowałabym pomyśleć o jakimś prostym układzie tańców integracyjnych) i bukiet wygrywa najlepsza tancerka. 


Cake pull
To zabawa, która w podstawowej wersji nie jest związana z bukietem, ale jest... przeurocza :) W torcie umieszczane zostają przymocowane do wstążek karteczki z wróżbami albo charmsy/amulety. Panny po kolei podchodzą i wybierają wstążki, bukiet otrzymuje ta która wyciągnie karteczkę/charmsa z bukietem :) 
Jeśli w zabawie zdecydujecie się na charmsy to, żadna z dziewczyn nie odejdzie z pustymi rękami, a otrzyma charmsa z dobrą wróżbą ;)Na chwilę obecną... to koniec alternatywnych pomysłów ;) Kiedyś jeszcze pewnie lista się  powiększy.

Dziewczyny, o jakich ciekawych zabawach na "pozbycie się bukietu" Wy słyszałyście?

5 komentarzy:

 1. Właśnie nigdy mi się nie podobała zabawa rzucania welonem, tym bardziej, że nie planuję go mieć na sobie w dniu ślubu ;) Pomysł na zabawę ze wstążkami - genialny! Ląduje w moim notesie! :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pomysły i można je wykorzystać nie tylko podczas przekazywania bukietu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł ze wstążkami najlepszy :) ale najbardziej prawdopodobny do zrealizowania w moim przypadku jest pomysł z kluczami. Bardzo prosty, a zarazem ciekawy i właściwie można go zastosować też dla muszki Pana Młodego :) Fajne jest też oddanie bukietu jakiejś konkretnej parze - wydaje mi się, że to się super sprawdzi jak ktoś ma mało gości na weselu albo po prostu mało niezamężnych osób.
  Odnośnie w ogóle rzucania bukietem ja bardzo nie lubię patrzeć na te sytuacje kiedy dziewczyna łapie bukiet/welon, a później jej partner musi robić wszystko co w jego mocy żeby złapać muchę czy czym tam Pan młody rzuca...

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pomysły, szukam właśnie czegoś, co pozwoli oszczędzić mój piękny welon i uchronić go przed zniszczeniem :) Jeszcze z narzeczonym muszę to przedyskutować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow super pomysły, najbardziej podoba mi się ten ze wstążkami przy bukiecie i z zamkniętą skrzynią :D w moich stronach rzuca się jednak welonem :) nie jestem za to przekonana do pomysłu z oświadczynami na weselu, mojemu lubemu chyba chodziło takie coś po głowie przed weselem brata ale delikatnie w rozmowie dałam mu do zrozumienia, ze niekoniecznie ;)

  OdpowiedzUsuń