piątek, 19 maja 2017

Czy zostaniesz moją druhną?

Zgodnie z zasadą "zastaw się a postaw się" w Polsce panuje zwyczaj dogadzania weselnym gościom, zaczynając od tych najważniejszych - rodziców, a kończąc na każdym jednym wujku Zenku ;) Aby tradycji stało się zadość świadkowa najczęściej otrzymywała od Panny Młodej... bukiet (no i jeszcze wódkę na koniec?) ;) Obecnie, przeglądając grupy na fb, spotykam się z tym, że Panna Młoda funduje świadkowej "wszystko". Makijaż, fryzurę, paznokcie, bukiet, sukienkę (w przypadku druhen), prezent z okazji poproszenia o bycie świadkową i prezent po - w podziękowaniu za pełnienie tej funkcji. Wszystko kosztowne, wszystko naciągające budżet. Z jednej strony - warto, bo są świadkowe, które na to zasługują, z drugiej - czy to nie przesada? Pokażę Wam jak to zrobić bez wielkiej pompy - normalniej, ale ciągle uroczo. Przynajmniej w tym jednym przypadku ;)

Zrób to:

Zabawnym zdjęciem
Na wzór zdjęć z fotobudki i z dużą dawka pozytywnej energii :)
To też fajny pomysł, po podjęciu błyskawicznej decyzji o świadkowej, na przekazania wiadomości o zaręczynach.

pinterest.com

Ciepłym słowem
Prosto z serca, wzruszająco, podkreślając bliskość. Tekst z pierwszego zdjęcia jest jednym z moich ulubionych i stale mnie rozczulających.


Czymś słodkim
Pierniczkiem, babeczką, makaronikiem, ciastkiem z wróżbą (przepis znajdziecie tu)...

Pinkous

Albo kawą herbatą :)
Z niespodzianką i zabawnym tekstem!


Zaproszeniem w ciekawszej formie :)

Krzyżówką

Bridestory

Zdrapką

scratch-it


Balonem!!!
Z listem w środku lub z napisem na balonie.

Pinterest

Puzzzzzlami
Idealnymi dla dorosłej kobiety i jeszcze fajniejszymi dla dziewczynki mającej sypać kwiatki :)

Lou Brown Designs

Harmonijką z całym składem druhen :)

beadandcord

Jeśli po angielsku takie poproszenie funkcjonuje jako "bridesmaid proposal", to...
Zawartość pudełka zostawiam Waszej wyobraźni :) Na zdjęciu jest widoczny p

somethingturquoise

Filmem :)
I tu wyzwanie dla Was - stwórzcie taki, który i ja chętnie bym tu pokazała :D

P.S. Droższe wersje też się kiedyś na blogu pojawią :)

poniedziałek, 15 maja 2017

Kino plenerowe na ślubie i weselu

Jessamyn Harris Photography
"Jakie atrakcje zaskoczą i zachwycą gości i wyróżnią nasze wesele na tle innych?" To pytanie, które często pada na ślubnych grupach. Aż chciałoby się powiedzieć, że żadne, ale... Są atrakcje fajne i fajniejsze, są popularne i popularniejsze.Ta jest mało popularna (choć jej popularność po-wo-li rośnie) i mega fajna. Jaka? Kino na ślubie i weselu!

Na ślubie
Słyszeliście o tym, że Pippa Middleton zaprosiła na swój ślub tyle osób, że znaczna część gości nie zmieściła się w kościele i ceremonię oglądała na ekranie przed kościołem? No skandal? No nie, fajny pomysł :)
Często spotykam się z tym, że w Polsce goście nie mieszczą się do kościołów. Do tych klimatycznych, malutkich, starych, drewnianych... Do tych do których wzdycha spore grono Panien Młodych.
Jeśli gości nie możecie przyjąć w środku, to pomysł ze zorganizowaniem ekranu i ławek wydaje się rewelacyjny. Niech i ci "z pleneru" mają możliwość zobaczenia co dzieje się w środku.
Nie będzie to rozwiązanie możliwe do wykorzystania przy ślubie w USC, ale przy cywilnym plenerze - czasem tak. Jeśli bierzecie ślub w malutkiej, "zamkniętej" altance i  zmieszczą się do niej poza Wami tylko rodzice, to... korzystajcie :)

Na weselu
Organizacja kina na weselu jest zdecydowanie prostsza niż w przypadku ślubu. Wystarczy... przestrzeń, projektor, białe prześcieradło lub ściana budynku (no dobrze, możecie też profesjonalniej), koce, poduszki, leżaki lub krzesła i stoliki np. z bębnów czy skrzynek. Dodatkowo możecie miejsce udekorować lampkami, świecami (z nimi ostrożnie), kwiatami, a gdzieś w koszach dorzucić koce dla zmarzniętych.

Co w kinie grają?
To co w danym momencie Wasi goście chcieliby oglądać. Jeśli jest to olimpiada, to stwórzcie tymczasową strefę kibica ;) 
Waszą historię - Wasze zdjęcia, Wasze filmy, od dzieciństwa lub od poznania do dziś.
Historię ważnych dla Was osób. Zdjęcia ze ślubów i wesel Waszych bliskich, filmy z ich ślubów, zdjęcia z najważniejszych rodzinnych wydarzeń.
Podziękowania - dla rodziców i dla kogo zechcecie. I nie tylko modne obecnie podziękowania, te filmy ze ślubów też się tu świetnie sprawdzą :)
Transmisja na żywo z najważniejszych wydarzeń na sali. Wiem, to będzie już ciut bardziej wymagające sprzętowo.Wspomnienia z dnia dzisiejszego - pierwsze premierowe odtworzenie Waszej ślubnej przysięgi lub skrót z ceremonii ślubu.

Co o takiej atrakcji sądzicie? Ja jestem bardzo na tak. W plenerze sprawdzi się idealnie (też jako rozwiązanie wizualnie), ale i we wnętrzach będzie świetnym rozwiązaniem.

piątek, 12 maja 2017

Bez tytułu, bo bez słów - o najpiękniejszym ślubie i weselu w Polsce

Czasem mam ogromną ochotę zatytułować wpis tak jak tytułują go inne portale (czyt. dużo naj w tytule, bo to się dobrze wyszukuje). Powstrzymuje mnie od tego jedynie przekonanie, że moje naj jest szersze i nigdy nie będzie ograniczać się do jednego wesela (nawiasem mówiąc - ulubione śluby mam niezmiennie dwa). Chociaż, nigdy nie kusiło mnie bardziej niż dziś ;) Czasem przeglądając jakiś reportaż i próbując wybrać z niego zdjęcia do publikacji na blogu robię to... kilka miesięcy i walczę z myślą "a może wrzucić wszystkie, takie prawie 200" ;) Czasem, ja - fanka słowa pisanego, myślę sobie, że zdjęcia i filmy mają w sobie to zachwycające coś i chciałoby się tego wrzucać więcej i więcej (swoją drogą - tak powstają Najpiękniejsze polskie śluby, które, jeśli dobrze pamiętam, powstały po zachwytach nad tym weselem).
To jeden z dwóch najpiękniejszych ślubów jakie widziałam w Polsce (i chyba na świecie!) w 2016 roku. Taki, że szczeka opada, na blogu po raz drugi ;)

Chciałabym, abyście poza zachwytami nad tym jakie to wszystko jest niesamowicie piękne, miały też okazję do... przeczytania wrażeń Kasi - Panny Młodej. Bo to ogromna dodatkowa wartość tego wpisu.

Kilka słów od Kasi:

O sobie
Razem z moim mężem mieszkamy w bardzo małej miejscowości w Polsce. Uwielbiamy długie podróże oraz festiwale muzyczne. Nasze życie w 90% wypełnia pasja do fotografii, dlatego połączyliśmy to z pracą robiąc zdjęcia oraz filmy na ślubach.
O pierwszym spotkaniu
Spotkaliśmy się na ślubie mojej kuzynki i Patryka kuzyna. Dokładnie pamiętam kiedy zobaczyłam Patryka po raz pierwszy, miałam jedną myśl w mojej głowie: „TO BĘDZIE MÓJ MĄŻ”.
O swoim związku
Najpiękniejsze w naszym związku jest chyba to, że dwie osoby, które nigdy wcześniej się nie widziały po miesiącu zamieszkały razem, a po dwóch zaręczyły. Mamy wspólne pasje (fotografia i muzyka) oraz takie samo spojrzenie na świat. Wspólnie przygotowywaliśmy nasz ślub z takim samym zaangażowaniem. Kocham go jak nigdy nikogo na tym świecie i dopiero teraz wiem co to znaczy mieć obok siebie prawdziwego przyjaciela.
O oświadczynach
Patryk zamówił ręcznie robiony pierścionek, kiedy przyszedł kurierem. Ja koniecznie chciałam zobaczyć co ma w ręce… i mimo tego, że przygotował wszystko na wieczór, nagle ukląkł i poprosił mnie o rękę… Byłam w ogromnym szoku :)
O ślubie, weselu, przygotowaniach i planach
Nasze przygotowania do tego dnia trwały pół roku. Każdego dnia mieliśmy jakieś zadanie. Na początku przygotowywaliśmy nasze zaproszenia, później napis MIŁOŚĆ, girlandy świetlne które też Patryk zrobił sam… i tak każdy najmniejszy detal. Chcieliśmy, aby tego dnia było wszystko było po naszemu… Nie słuchaliśmy rad „ciotek” tylko szliśmy za głosem serca :) Dlatego ten dzień zapamiętamy do końca życia jako ten wyjątkowy.
Dużo rzeczy było na naszej głowie, dlatego wieczorem w dzień wesela byliśmy bardzo zmęczeni i to na pewno nie poszło zgodnie z planem ;)
O miejscu i stylu
Wiedzieliśmy, że chcemy ślub w stodole, ale w Polsce jest bardzo mało ciekawych miejsc gdzie można zorganizować takie wesele… Znaleźliśmy Folwark Wąsowo i od razu wiedzieliśmy, że to jest właśnie to miejsce.
Chcieliśmy, aby był to ślub leśny w kolorowej odsłonie, piórka, poziomki i jagody.
O sukni
Podobnie jak z miejscem na ślub, w Polsce ciężko o piękną suknię… Wszystkie panny młode chcą mieć suknie w stylu princeski. Ja szukałam czegoś delikatnego… Przymierzyłam kilka, nawet w Berlinie, ale to nie było to. Aż w końcu gdzieś w internecie natknęłam się na Atelier Lawenda . Kiedy zobaczyłam suknie od Rue de Seine nie miałam wątpliwości, że ta MOJA to będzie na pewno jedna z nich :)
O torcie
Najważniejsze dla nas, aby tort smakował jak domowy… bez lukru i zbędnych ozdób. Wiejski, owocowy tort:)
O wyjątkowych momentach
Najważniejsza chwila to na pewno ta kiedy spotkaliśmy sie po raz pierwszy pod drzewkiem… Kiedy Patryk pierwszy raz zobaczył mnie w sukni… Pamiętam, że poleciała mu łza, a później mocno mnie przytulił.
O radach
Przygotowując wesele róbcie wszystko tak jak Wam mówi serce, abyście tego dnia czuli się w 100% swobodnie. My słyszeliśmy bardzo dużo krytyki na temat naszego ślubu… a to że Patryk idzie bez marynarki, że ślub w stodole.
O małżeństwie
Małżeństwo z odpowiednią osobą, z którą czujesz się dobrze i którą kochasz to najpiękniejsza przygoda.

Zdjęcia i filmy: Zatrzymaj Czas 
Miejsce: Folwark Wąsowo
Kwiaty: Kwiaciarnia Kwiaty&Miut 
Suknia: Rue De Seine, atelier lawenda
Napis: Napis Miłość